Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gramofon GZC 710 náhradní díl

Zdravím, dnes se mi povedlo zachránit starý gramofon Tesla GZC 710. Vypadá to, že je plně funkční, akorát tam chybí jakýsi převod z hřídele motorku na kotouč s deskou. Podle všeho je to jakési kolečko, akorát mi to v tom gramofonu chybí. Chtěl bych se proto zeptat, zdali se nedá sehnat tento díl, popřípadně nějaká alternativa nebo to nějak vykutit ;) Pro úplnost přidávám pár fotek, abyste měli trošku představu.

Jak je psáno výše, tohle je fakt šmejd a velkým obloukem bych ho vyhodil. To převodní kolečko nové nejspíš nepůjde sehnat, maximálně tak vyrobit, bude-li znám průměr.
Další věc, proč by to letělo je jeho přenosková vložka. Jednak je krystalová, což sice nepotřebuje předzesilovač, ale zase to má kmitočtový rozsah asi jako telefon. Přítlačná síla na hrot je násobná oproti magnetodynamické a dost to těm deskám dává zabrat.
Chceš-li gramofon s vestavěným zesilovačem, hledej typy NZC 420, NZC 430 a s přivřenýma očima se dá i NZC 300. Proti tomu 710 jsou to Rolls-Royce mezi starými gramofony.

Jděte už někam s těmi kecy o socializmu,když o tom nic nevíte.Krystalové přenosky se v určitém období vyráběly na celém světě protože jiné nebyly.Později existovaly souběžně s magnetodynamickými v levných modelech také na celém světě.

Ale neboj, pochopili, co je ale pochopitelné těžko - proč jsi po třech letech přikvačil zopakovat co už bylo řečeno. Nehledě na to, že kdyby hučení nikdo nevnímal asi těžko by výrobci vymýšleli řemínkové převody (a to i u gramofonů s krystalovými přenoskami) a přímé náhony talířů.