Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový rozvod v 1.patře

Zdravím, po předělání místností v 1.patře potřebuji i nové elektrorozvody. pokoje mám víceméně hotové, jde mi jen o to, jak tam dostat z rozvaděče v přízemí šťávu.
Mám dvě varianty:
1. z rozvaděče v přízemí vyvést společný kabel do patra, tam zasekat do zdi menší rozvaděč a udělat 1.světelný a 2.zásuvkové obvody s jističi a chrániči.
2. z rozvaděče v přízemí už vést 3 samostatné vodiče na 1.světelný a 2.zásuvkové obvody - v rozvaděči vyrušit původní okruhy 1.patra a dát nové jističe a chrániče. V 1.patře už pouze pomocí krabic rozvést do požadovaných místností.
Která varianta Vám přijde praktičtější z hlediska realizace, popř.správná podle platné vyhlášky?
Díky Lukas

Teď u mě probíhá přesně to samé. Přivedl jsem hlavní větev do rozvaděče v patře a tam budou jističe/chraníče. Pokud si dobře vzpomínám tak co jsem já zasekával krabici pro rozvaděč tak ta byla hluboká 12 cm, takže do 15 příčky by se vejít měla, i když to bude chtít trochu opatrnosti při sekání ;-)

Je to vždycky o penězích ... Je levnější a míň pracný, pokud jedním silným kabelem vedeš přívod, než abys každý okruh tahal do hlavního rozvaděče - ZA PŘEDPOKLADU, že se nejedná o jeden světelný a 2 zásuvkový obvody, pouze o jedno patro nad dolením rozvaděčem. To pak natáhnu ty dva, tři, slabý třížiláky a ušetřím za rozvaděč, práci, místo...

no mě se právě jedná jen o dva zásuvkový a jeden světelný obvod, další problém je ten, že v díra skrz zeď trasy z rozvaděče nahoru mi vychází zboku před desku rozvaděče tzn. budu muset zřejmě posunout desku v rozvaděči dopředu abych se dostal za ní.
A ještě jeden dotaz ohledně pospojení v horní koupelně, mám na to vytáhnout solo drát na pospojení ze spodního rozvaděče až nahoru, nebo si ho mám vypůjčit z některé krabice nahoře?