Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahodne vyhadzovanie bytovych isticov

Tak sem pisem poprve :-)

Vie mi niekto vzdelanejsi v obore povedat, preco mi zrazu nahodne zacal hocijaky spotrebic pri zapojeni do el. zastrcky vyhadzovat istice?

Byvam v panelaku postavenom niekedy v 1988-1989 a doteraz sa to nestavalo. Ziadne zmeny na el. rozvodoch robene neboli. No zrazu za poslednych niekolko tyzdnov sa po pripojeni nabojacky na mobil, zdroja k notebooku alebo rychlovarnej kanvice (vypnutej) zo zastrcky zablyslo, buchlo to v nej a vyhodilo nielen istice na zastrcky v byte, ale aj istic pre cely byt, ktory je este pred nim. Zastrcka bola zvnutra zaciernena, muselo to tam drbnut hodne.

Za poslednych 5r co tam byvam sa nic taketo nedialo a tieto veci, ktore som zapajal inac normalne funguju.

Rozobral som zastrcky a podotahoval skrutky v kontaktoch, su tam este hlinikove rozvody.

Alebo moze byt problem niekde inde?

Ked sa to stava len v jednej zastrcke a blyska sa zvnutra zastrcky, tak je asi skrat v tej zastrcke, hladat vizualne (mysliet pri tom aj na to ze pri strkani do zastrcky sa na to tlaci urcitou silou a teda sa moze nieco tam deformovat o par mm apod)

To som prave pozeral pri rozobratej zastrcke ( a vypnutom prude samozrejme) som tam tlacil na kontakty sroubovakom kadejako, aj skusal jabijacku na mobil strcit dnu. Vsetko vyzeralo OK, kontakty sa navzajom nedotykali, zastrcka sa tiez nehybe, je napevno priskrutkovana k stene. Preto mi to nejde do hlavy.