Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Casova zasuvka"

Zdravim

Mel bych dotaz potrebuju aby mi presne v 7 zapnula o 12 hodin pozdeji vypnula osvetleni a vyhrev teraria nemuzu si vzpomenout jak se takovy typ zasuvek nazyval popripade pokud by jste mi mohli nejaky kus doporucit odebirat z toho budu <300W dekuji.

OBI, Bauhaus, Globus, všude toho mají mraky. Mechanické s motorkem nebo elektronické s displejem.

To je pravda, ale jsou na dvě věci, tedy alespoň ty digitální. Na spínání automatického zavlažování do skleníku jsem vystřídal čtyři různé druhy a ani jedy nebyly spolehlivé. Buď se po nějakém čase sami resetovali a jedna spínací zásuvka dokonce sepnula zavlažování a už nevypla (skleník vyplavenej, studna vyčerpaná, nautila spálená) fakt super. Mechanické jsem nezkoušel protože mají nejmenší interval spínání 15 min. a já potřeboval spínat ráno a večer na dvě minuty.

Ne z dotazu naopak vyplývá, že tazatel potřebuje spínat řádově v hodinových intervalech a proto může zkusit mechanický časovač se kterým žádnou zkušenost nemám. Jen jsem chtěl upozornit tazatele, že pokud vyžaduje spolehlivost, tak to není zdaleka tak triviální jak to vypadá a jak tady někteří uvádějí. Mě se to spolehlivě vyřešit nepodařilo!

používal jsem kolem desíti spínacích hodin v chovatelském období u terárek a naprosto v pohodě. Většina byla mechanických, postupem času pár digitálních. Všechno spolehlivé, žádné restarty jsem nezaznamenal, hodiny určitě nebyly značkové, nějaké hornbachy, obi a podobně. Tak máš asi jen špatnou zkušenost. Nicméně je fakt, že jsem vždy nastavoval svícení třeba půl dne, tedy nějaké malé spínací intervaly šly mimo mne.

Ta poučka "Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo... ák" stejně platila jen pro pevně zabudované zásuvky. Když někdo zapojil prodlužku, tak tam už to platit nemuselo (ale už nesměla být dvouvodičová s vodiči L a PEN!).