Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak umlčet uřvané kohouty?

Dobrý den, nevíte někdo jak zavřít kohoutům zobáky? Soused se rozhodl chovat kouhouty a nacpal mi jich asi deset k plotu do malého výběhu. Tam se předvádí jeden před druhým a téměř nepřetržitě kokrhají, takže na naší zahrádce, nebo na sezení u krbu se nedá vydržet. Že si je soused nepřemístí, už mám zjištěné. Taky od výrobce ultrazvukových plašičů drobných zvířat mám zjištěno, že to na kohouty neplatí. Střílet je vzduchovkou nemůžu, protože by v nich soused našel uvázlé diabolky. Nenapadá někoho něco, popřípadě neřešil to už někdo náhodou úspěšně? Díky předem za inspirace, fakt se s těma potvorama nedá vydržet a to teprve začne jaro a život na zahrádce.
Lock, dotaz je z roku 2015. (karel)

Ty jo, no tak něco podobného dělal právě tento soused jinému sousedovi. Vadilo mu, že jeho pes příliš štěká, tak jim tam pustil k plotu jakousi houkačku z náklaďáku a šel na pivo. No ale je pravda, že když řežu dřevo na cirkulce, tak kohouti sklapnou.

Zlo zlem nevymýtíš. Špatného souseda po zlém nenapravíš. Nezbývá než zkoušet pohnout sousedem po dobrém. Prostě se s ním domluvit. Zjistit čím by se dal naklonit. Použít okliku domluvou přes jeho blízké. Příkladů vystupňovaného sousedského násilí máme spousty.

Dotaz zveřejňuješ jako bsa. Tak mne napadlo OSA - nech si kohoutí kokrhání chránit, za každé "kikikirikí" bude muset soused platit a ještě rád těm kohoutům zakroutí krkem. Jestli si myslíš, že si z tebe dělám (_!_) nedávno proběhla zpráva, že někdo na svou webovou stránku nahrál kočičí předení a přišla mu obsílka, že tím narušuje něčí práva.

No to je dobrý nápad, ale na kolik by tak vyšla, taková hladová liška? Mládě je tak za 700 Kč, jak jsem zjistil, to je cena solidního loveckého praku. Nicméně je to pořád brutální násilí, dal bych přednost nějakému plašiči, aby se ti potvoráci stáhli někam do ústraní.

Vyčíhni až soused bude pryč a zkus jim dát zrní namočené ve víně nebo nečem tvrdším.
Třeba se zpijí do němoty a usnou. Možná je skolí cirhoza a dřív chcípnou.
Údajně se tak pytlačili koroptve a bažanti.

Proč by vadily uvízlé diaboly v kohoutovi? Nesmí tě však s kvérem vidět. Bubnovou palbou lze útočit v pohodě schován v trávě, křoví nebo na protilehlé střeše. Já měl vedle u sousedů také uječeného kohouta. Nejvíc mě sr*l když začal hulákat někdy ve 4 hodiny. Ještě si parchant vylezl na střechu králikáren, otočil se čelem ke mně a začal jódlovat jak magor. No řev příšernej, to hovado mělo snad výkon 10 kilowattů. Skrčen za oknem jsem tasil vzduchovou útočnou zbraň Slávia. Střelba byla cca na deset metrů. Kohoutovi s tím jeho peřím nic moc neudělá (to předesílám pro zaryté ochránce zvěře). Jak ten zmetek zaječel, já vypálil a schoval zbraň pod nohy a díval jsem se z okna a tvářil nevinnost sama. Kohout při zásahu komicky vyskočil dva metry do vejšky, přerušil vřískání v půli a s vyděšeným "Kdák kdák kdák" se rozhlížel kolem. Žalovat na mně však nemohl, neb flintu jsem měl schovanou. Jakmile se nadechl k dalšímu pěveckému řevu, opět jsem zalehl a zopakoval útočnou palbu. Což se opakovalo několikrát a po třech dnech ten parchant raději hulákal k jinému sousedovi, za dům což už mi nevadilo.
Takže vřele doporučuji kravál opětovat palbou.

Máš dvě možnosti:
a) sníst je sám
b) nechat je sníst

Postup:
a): odlovit(po částech), potom obrat ruky, oškubat(kohout na víně, na paprice nebo polévka - mmch. vynikající!)
b): zajít do hospody na pivo a hlasitě si stěžovat + počet jídla + hlášení "my branku nezamykáme")

Výsledek:
a) pomsta s plným teřichem
b) určitě se o tom dozví "neviditelní/mladíci" a je po problému a asi najednou.

PS:
Nespařuj dlouho - pak to jde i s kůží a to je škoda!
PS2: nezapomeň - peří sousedovi do popelnice!

Já bych ty potvoráky nejedl, dělá se mi blivno, když je vidím. A hlavně, soused tam má teďka už celý stáda krys, žádnýho okrysenýho kohouta nechci :-) Přemýšlím o loveckém praku, nemáte s tím někdo zkušenosti? Kdyby to urazilo kohoutovi na deset metrů palici, to by mi vyhovovalo. Mohlo by se zdát, že mu ji ukousl nějaký dravec.

celý stáda krys

Žádné krysy. Potkani.
Na tom by možná šlo stavět obranu.
Natočit hemžení hlodavců, hygienik, nebezpečí nákazy vším možným, deratizace placená sousedem, třeba by pak ty kykyrýky z nouze sežral sám.

Dneska mam nejakou hravou ...

jsou-li tam potkani (krysy jsou dnes vzacny, tu jen tak neuvidis) a lezou pres plot k Tobě (a mas to pro klid nejen duse zdokumentovany a prokazatelne jsi souseda upozornil, ze zasahuje do Tvych prav podporovanim potkanu jako zvirat roznasejicich zavazne nemoci, a on presto nekonal bez zbytecnych odkladů na zamezeni toho stavu), tak bys mohl mit dokonce plne pravo nasypat k plotu (!!!! Na sve straně !!! Tesne u ok plotu, ale furt na sve straně, abys nezasahoval do prav souseda) trosku Warfarinu, či jedu na cokoliv, co je teplokrevny, prodavano v drogerii jako jed na krysy/potkany (byt je to furt Warfarin, jen v jine ne-lekove cistote) ... Takovy hezky granulky, obvykle cerveny nebo modry ... kohoutek jiste neco pres plot sezobne, prostrci hlavicku skrz plot a je to ... inhibuje to vyrobu vitaminu K, kdyz bude mit kohoutek stesti, chcipne na tachykardii a selhani srdce bijiciho jako urychleny tantam jeste predtim, nez vykrvaci vnitrne ...

... jo, je to nezvireci (nebudu psat nelidske nebo nehumanni, neb lidi jsou daleko vetsi svine, nez zvirata - prasata prominou) ... kazdopadne to chce mit ty dukazy ad vyse ad marne vyzvy a marne uplynuti doby na zlepseni stavajicicho hygiene odporujicimu stavu, neb podle noveho obcanskeho zakoniku po Tobe muze soused narokovat u soudu nejen hodnotu zvirete (myslim kohoutků, nepredpokladam potkany) jako veci (coz byla predchozi pravni uprava), ale tez moralni a citovou ujmu, zpusobenou mu ci clenum rodiny zavrazdenim jeho mu/jim milych zvirat, ke kterym choval/chovali vrely citovy vztah ... ne, nedelam si prdel, myslim to Warfarinove vážně ...

... jak psal nedavno velmi spravne uznavany (mnou urcite) Mirektatra, je na zralem uvazeni a plne zodpovednosti tazatele/ctenare teto poradny, jakou radu bude aplikovat ... stesti preje pripravenym, dvakrat mer, jednou řež .. a temhle skalpel se nezakecá ...

Zdravím, musím taky přidat své za řevu 4 -5 kohoutů...Nevím, když se za jejich řevu ráno budím, tak s pocitem, že k ránu přemýšlím o jedech, napalmu a tak. Házim po nich jablka..chodím ty bestie krmit. Řekla jsem si prostě, že letošní zimu nepřežije alespoň jeden z nich. Až to dopíšu, tak se podívám, jestli se dají koupit sportovní harpuny...potichu picnout, vytáhnout přes plot. Ten, který teď zařval půjde první. Na odstranění souseda ještě nepomýšlím, nechci, aby se mi to nějak vrátilo:-D. Ale vím, co musím udělat. Vím, že mě pošle rychle zesměšněnou někam, ale budu si s ním muset promluvit. Dcera už sem nechce moc jezdit s vnukem -to dítě se po obědě nevyspí.. Pokud to nepomůže, jdu na obec. Mimochodem - jsem z vesnice, vyrostla jsem na hospodářství. Ale je to moc. Má je na pozemku po babičce, proč je asi nemá na své zahradě??

Kohúti vreštia tiež, ak sa v okolí rozžnú silné reflektory reagujúc na pohybové čidlá, biele či modré LED osvetllenie nad 4000K-6500K, nainštalované pitomcami na svoje chalupy. Zblbnutý kohút detto reaguje, ak vznikne osvit jeho hniezdišťa kurníka od xenónov či led silných autoreflektorov s vysokým frekvenčným spektrom.

Objektívne:
Ty lenivá, zasapatá, voš, princezná na hrášku. Nedrichmi sladko ustlaná v čučani na hodvábom, pohodlne vystlanom kanapíčku, ale vstávaj včas za ranných zorí smerom do práce alebo si daj krátky beh v rosou, vlhkom zastlanej prebúdzajúcej sa prírode.

Prípadne to chce trojzasklenie, izoternické okná vybavené zvukovou a prachovou izoláciou, tepelné opláštenie obvodového muriva o hrúbke 25cm, klimatizácu, rekuperáciu namiesto vetrania štýlom otvárania okien svojej chalupy smerom do spálne.

Ja vstávam dennodenne o 4.00 hod. SEČ nažhavený do svojej stavebnej spoločnosti s.r.o., a to som velice rád, ak v letnom čase, z jara, začnú horlivé spevavce v čase plného množenia sa, hniezdenia sa, švitoriť zrána nad hlavou vo vysokých koniferoch, prípadne v ozelenenom átriu či pred prístreškom do garáže, ak sadám do vozidla za ranného rozbresku.

Sousedka si pořídila kohouta , když jsem ji upozornil aby si ho na noc zavřela do kurníku a ne do přepravky od piva , tak si naschvál pořídila ještě jednoho a dala mi ho na druhou stranu baráku , tak to mám každé ráno od čtyř hodin stereo .