Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varna deska Fagor

Zdravím.
Strýc před 6 lety vyhrál na plese varnu desku která skončila ve sklepě.
Ted jsme jí zdědili.
Má 4 plotýnky.
2 normální a 2 indukční.
Každá indukční samostatně funguje.
Když však zapnu obě, začne v tom neustále v intervalech 2 vteřiny cvakat, jako by se spínalo a rozepínalo relé.
A na vodě jde vidět že se indukční vařiče také vypínají.
Kde asi muže být problém?
Nesetkal se stým už někdo?

Začal bych pájkou, tahle deska má sklon ke studeným spojům, jinak je prima.
Možná přesnější označení, jestli to není někteý typ s možností omezení odběru proudu pro připojení v jednofázovém zapojení. pak by střídání ploten bylo v pořádku.

Tak je to vlastnost - http://www.euronics.cz/indukcni-varna-deska-fagor- i200ts-fagi200ts/p48998/ viz. recenze, možná je o tom zmínka i v návodu (měl by tam jít stáhnout). Také udaný max. příkon desky neodpovídá max. výkonu jednotlivých plotýnek.

Přesto počítejte s dvěmi možnými závadami - přestane rozeznávat hrnce na indukci - výměna kondenzátorů popsána na ebastlirna.cz, popř. odchází výkonové tranzistory na hlavní desce, ale tam si myslím, že je spojitost s mizerným bezolovnatým pájením.

zřejmě díky zapojení nelze pustit obě indukční plotny "naplno" - pokud je jedna na stupeň 9, druhá jde pustit pouze na stupeň 6. Pokud druhou dáte na stupeň 7, automaticky se u první plotny sníží stupeň na 8, atd

To je ale úplně o něčem jiném.
Mi v tom cvaka a přerušovaně se to vypína.
Děla to i když mam obě indučky na stupen 1.