Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto mycka bosh

mam zavadu na mycce, a to, ze po napusteni a zacatku myti zacne pri spousteni topeni cvakat rele a zaroven zhasina cely panel, teleso jsem zmeril, ma 10ohm a zmeril jsem i cidlo teploty (50k), zajimave je, ze kdyz jsem zapomel pripojit cidlo zpet, mycka mormalne projede cely cyklus bez problemu

je to 5let stara bosh pro party, v pravo 6 tlacitek a 3 kontrolky, az budu doma, dam presne oznaceni, zvlastni je, jak jsem psal, s odpojenym cidlem jede cyklus cely, kdyz se zapoji, tak napusti, spusti cerpadlo a kdyz sepne (asi) topeni, tak panel zhasne, rozne, zhasne

Nenašel jsem servisní manuál pro tento typ,

vyzkoušel bych ale tyto dvě věci:

A) Těch 10 Ohm je podivných, mělo by tam být něco mezi 20 a 30 - změřil bych, zda do topného tělesa jde při ohřevu 230V AC nebo polovina. Pokud tam jde 230V, je topné těleso příčinou problémů a na výměnu - přetěžuje obvody myčky a topení má drastický nástup, pokud to zbytek ustojí. Tomu by mohlo odpovídat to cvakání relé, zhasínání/rozsvěcování apod. I to to, že když je teplotní čidlo venku, nevypíná ohřev a myčka dojede, byť možná dostává pěknej nášup ...

Pokud tam jde napětí cca poloviční, pak by bylo čistě teoreticky možné, že topný okruh myčky je stejný pro US i EU verzi (US verze mají pro 120V/60 Hz AC síť odpor topného tělesa cca 10 Ohm a čidlo teploty 55kOhm za studena, to by sedělo na Tvá měření). Ale moc pravděpodobný to nevidím.

B) Zkusit se dostat do servisního režimu a zjistit, zda na sebe myčka něco neprozradí:

Zde je link na starší typy, ale myslím, že by mohlo fungovat i na tvou novější:
www.boschdishwashertroubleshooting.com

Sázel bych na to, že pro vstup do a ovládání servisního režimu slouží na Tvém typu nějaká kombinace tlačítek 70, Auto, 50 (viz značení Power scrub, Regular Wash, Delicate/Eco v tom linku). Zkus podržet 70 a Auto zároveň a zapnout myčku (či jinou dvou z těch kombinaci, měly by se rozblikat diody nad nima). Pak zmáčknout znovu najednou ta samá dvě tlačítka a měl by se rozjet testovací cyklus. Na konci indikace zjištěné závady na displeji či diodách.

Jiné obdobné manuály pro Bosch myčky uvádějí zase kombinaci Auto + 50, kdy po současném držení těchto dvou a zapnutí myčky ledka nad Auto svítí a nad 50 bliká, pak se má stiskem Auto přejít do stavu, kdy svítí třetí ledka ze tří (neuvádí už, zda nad tlačítky 70, Auto, 50 nebo ty tři svislé, co jsou na Tvém typu). Pak stisknout tlačítko pro 50 program. Měl by se rozjet testovací cyklus, na konci indikace závady na displeji či diodách. V průběhu testovacího cyklu stiskem Auto má jít přeskočit některé testovací kroky.

Vyzkoušej, dej vědět, víc asi zatím nevyfabuluju

Koukni sem:

http://www.drdishwasher.com/troubleshooting/manufa cturer/bosch/

Nevím, zda dokazu rozluštit tvou odpověď, jsi hodne strucny ... nevím, co je tlacitko P0 a co znamena chybovy kod C2 dle zdrojů dostupnych na internetu...

Ale E6 podle toho linku nahore indikuje spatny spinac zavreni dveri ... spatny kontakt by taky mohl zpusobovat problemy ...
E1 a E2 dle toho linku je problem s napajeci casti (kde Bosch zamerne nechce dle toho linku vyse prozradit nic bližšího, aby se v tom nikdo nevrtal), podle toho blikani by to mohl byt nejaky kondenzator v napajeci casti.

Co to mereni napeti ? Meril jsi to ? Pokud ta mycka jela OK pri cidle teploty mimo mimo mycku, soustredil bych se na to topeni nejdriv ... jsem 150 km daleko od Chrudimska a jen Ty to dokazes lip popsat ...

poisu to znova, v servisnim modu se zobrazi C2 po znovu stiskniti tech dvou tlacitek se zobrazi P0, pak uz pri jednom tlacitku vypisuje ty chyby, v testovacim rezimu a zapojenem cidlu to pri spousteni ohrevu zhasina panel, delaj jsem i to, ze jsem zapojil cidlo a dopojil teleso, stav stejny -blika, kdyz behem blikani odpojim cidlo tak to prestane a program bezi dal, cidlo opet zapojim a do dalsiho "pouziti" cidla to jede v poradku

takze mam vazne podezdreni na elektroniku, jeste pred timto se mi s ni stala takova prihoda, ze jednoho dne prestalo bezet obehove, cerpadlo, vynadl jsem ho, odzkousel a ono normalne bezelo, kdyz jsem ho dal zpet do mycky a zapnul tak nic, resp. melo snahu se rozbehnout, ale na opacnou stranu, tak jsem zkusebne otocil na zasuvce fazi a mucka zacala opet vesele umyvat, tento stav ji vydrzel cca rok

a vcil babo rad :)

kdybych si za ty prachy koupil dve levny, tak bych druhou mel jeste v zaruce

Baba píše: :-)

Našel jsem toto: P0 je funkční test /to jsme chtěli/, C2 zatím furt nevím ...
Tvoje chyby: E1, E2, E6 viz níže - na E6 bych se vykašlal (čidlo čistoty vody), na funkci nemá vliv.
E1 je závada topení, E2 je závada v čidle teploty.

KOLIK JE TO NAPĚTÍ na topném tělese při ohřevu při běžném mycím programu ??? :-)
Už to prozraď ! ;-)
Ke konci fáze ohřevu vody (dokud ohřev ještě probíhá, ale už je topné těleso pěkně prohřáté) přeruš mytí, vytáhni myčku z elektriky a změř znovu odpor toho tělesa.
Oběhové čerpadlo funguje/běží při ohřevu v pořádku ? Dokážeš proměřit ten velký kondenzátor připojený k motoru oběhového čerpadla ?

Dej vědět ...

P(X) Program codes
P0 = Functional test - used for assembly
P1 = Customer service test program
P3 = Endurance/Life test
P4 = Control coding (see “C(X)” control codes below)

E(X) Error codes
E0 = No errors
E1 = Heating error
E2 = NTC error
E3 = Filling error
E4 = Water switch cannot be positioned
E5 = Safety level reached
E6 = Aqua sensor error

C(X) Control Codes
Codes C1 to C9 possible, depending on dw model

pri odpojenym cidle bezi cely program az do konce, napeti na telese je s cidlem i bez O, mereno primo na privodnich dratech, to teleso ma na sobe mikrospinac, ktery je rozpojeny, je tam nejaky heblatko co ho spina, zkousel jsem i misto cidla dat klemu a pak 50k odpor, pri odporu 0 mycka bezi, pri odporu nekonecno bezi, pri odporu 50k blbne

kamaráde, jsem z toho jelen ... furt si myslím, že topné těleso je vadné (nemá mít 10 Ohm, ale 20-30), možná i to NTC čidlo teploty ...

nejde mi do hlavy, že při tom odpojeným čidle myčka jede OK, vodu ohřívá, suší, přestože je napětí na na tělese 0.
a jen s tím zapojeným čidlem to blbne ...

tady:
http://www.fixya.com/support/t17171828-dishwasher_ won_39_t_shut_off_stays_1
borec píše dvě zajímavý věci:

NTC čidlo má mít odpor mezi 45 až 11 kOhm podle aktuální teploty. Možná zkusit ne 50 kOhm, ale něco ve středu toho rozsahu k té klemě (?)
Dále píše o tom mikrospínači na tělese, že v jeho případě tlak vody neměl šanci s tím mikrospínačem něco provést. Dokážeš odhadnout, zda může být "to hejblátko" funkční (?)
Říkaj tomu Flow switch, má mít 0.4 Ohm ale změřit se zřejmě dá jen při jeho vyjmutí a spojení jeho kontaktů. Spíná (topení) jen při oběhu vody.

Buď přímo na NTC čidle nebo na topném tělese je pak ještě tepelná pojistka na 185°F, odpor má mít 0.3 Ohm.

Přikládám ještě wiring diagram z jiného bosch typu, snad pomůže odhalit ty závislosti, když si s tím budeš hrát přímo na místě (?)