Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezání flexou

Ahoj, dočetl jsem se, že při řezání např. jeklu flexou může dojít k nadhození flexy. Jak se tedy správně řeže? Může se řezat normálně zezhora dolů (tzn. kotouč nad jeklem)?

Může dojít k lecčemu, připraven musí být člověk na všechno a hlavně nikam blízko nestrkat žádné části těla. Jeden z mých cikánů na stavbě krásně uřízl flexou kus poklopu, který chtěl - patrně aby mi tam nepřekážel - odnést správně do sběrny. Nevšiml si však, že má pod poklopem botu a velmi nešťastnou náhodou si uřízl též špičku boty včetně svých třech prstů uvnitř téže boty.

Flexa nadskočit samozřejmě může, tak tam nesmí být strčen xicht. Při zachování všech bezpečnostních předpisů (přilba, brejle, železná bota) se může řezat téměř v každé poloze.

A propos, cajti se nejvíc zajímali, jestli onen cikán měl na hlavě přilbu, když si ufik hnátu.

A vaša odpoveď je kde? Pokiaľ vaša predstavivosť bude nulová a budete niekoho chytať za slovíčka tak moju odpoveď nikdy nepochopíte.Ten pomyselný bod kotúča je v kontakte s materiálom v tom momente keď vám vytrhne flexu z rezu.Trénujte rezať a dozviete sa to.

Tím jako myslíte co?nepoužívat tenké kotouče.Naopak řezný kotouč 1,2 je ideální na řez čehokoli.Dávat pozor na záměnu kotouče na ocel normal a nerez.Tam může dojít k rozvlnění.A ostré hrany? co to jako je? U oceli se hranám neubráníte a tak se podle toho musíte zachovat.Samozřejmě je dobré mít zkušenosti s rozbrušovačkou.Ale ty se získají prakcí.Ono těžko radit jenom takhle na vebu.Vždy je dobrá názorná ukázka s patřičným komentářem,pokud to je možné.Samozřejmě tenký materiál neřezat kolmo na osu kotouče ale cca v jedné třetíně od osy dolů, kvůli eliminaci těch ostrých úhlů.Ale kdo s tím pracuje tak ví.CHce to určitou zkušenost.Ale to se opakuji