Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autozasuvka( vidlice)

Zdravim. Chci si napojit autonabijecku k malemu 12 v kompresurku abych nemusel vecne litat ven neco pumpovat prez auto. Muzete me poradit prosim kde je plus a kde minus na zastrcce.( prikladam foto) Dale pak kompresor je na 12 v 10 A. Mohu pripojit autonabijecku 12 v 5 A? Dekuji moc. Elektro je pro me Spanelska vesnice.

Kostra vozidla je "trubka" - obvod zásuvky, opačný "pól" je její střed. Jejich polarita je ale dána zapojením konkrétního vozidla a tedy se může měnit. Nejčastěji dnes bývá ukostřen pól mínus (-) a vodiči je pak veden kladný pól (+), který je "na hrotu" vidlice, neboli středu zásuvky.
Nelze na to ale spoléhat generálně. Znám (hlavně) motorky s ukostřeným (+) pólem a (-) je veden vodiči. Podívejte se na zapojení baterie v tom kterým vozidle.