Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak funguje aquastop?

Na tuto otázku nelze odpovědět jednoznačně, pardon :-)

Jsou v zásadě minimálně tři typy "Aquastop" principů (je to jen buzzword, marketingový název, každý výrobce pod tím má něco jiného).
V daném případě u konkrétního zařízení se pak v praxi jedná o kombinaci jedné či více metod.

1) Obyčejná klapka, která se uzavírá, pokud časový průtok vody je vyšší, než povolený. Ať už realizováno mechanicky jakkoliv

2a) Dvojitá hadice, u kohoutku nahoře je elektroventil, který je spínán elektronikou zařízení (NC obvod, No current = Closed, tedy bez napětí uzavřeno). Je obvykle propojen v sérii na plovákové/protizáplavové čidlo. Pokud dojde z jakéhokoliv důvodu k úniku vody z hadice, tato se dostane na plovákové čidlo na dně spotřebiče a elektronika uzavře elektroventil na napouštěcí hadici nahoře u kohoutku. Plus může spustit nějaké další akce, jako třeba vypouštěcí čerpadlo apod. Je to celé navrženo pro ochranu před vyplavením při zapnutém spotřebiči

2b) mezi plášti dvojité hadice je nahoře u kohoutku v tom bazmeku hmota, která při styku s vodou zvyšuje rychle svůj objem. Pokud vnitřní hadice praskne, voda vystoupá tou vnejší nahoru, hmota nabobtná a ucpe přívod vody. Funguje mechanicky, i v okamžiku, kdy spotřebič není zapnut.

I z těchto důvodů je u spotřebičů (praček, myček) uváděno, v jakém rozsahu se má pohybovat tlak v přívodu vody, aby tyhle udělátka fungovaly.

Pardon ještě jednou ...

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny