Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Dobrý den,nikdy jsem tu věcičku neviděl,ale podle výrazu,který je složen ze dvou slov,která vyjadřují vodu a stop usuzuji,že to tu vodu zastavuje,což znamená,že voda nepoteče zpět z pračky pokud by došlo k odpojení přívodní hadice.
Pokud praskne hadice neteče voda ven, ale nějak se zastaví přívod vody.
Funkce je mi jasná, zajímá mne princip.
Princip ? Že by nějaká zpětná klapka ? No elektronika v tom nebude
Přesně tak. Klidně by tam mohla být i prostá kulička která při zpětném toku ucpe díru. A fungovalo by to.
To je zase jedna perla za druhou. Aquastop zastaví vodu, když praskne hadice.
http://www.triker.cz/p-375286050699/Schell-aquasto p-klapka-proti-vytopeni/
Na ho...uby. Tusim, ze princip je takovej, ze je to hadice v hadici, a kdyz se dostane voda do mezihadice, cvakne nejakej bazmek a zastavi to. Ma jedna zkusenost je, ze to nefungovalo a musel jsem pouzit normalni hadici, co sem doma nasel.
Nefungovalo? Takže hadice praskla a teklo to dál?
tohle pokud vím mají jenom myčky.
Na tuto otázku nelze odpovědět jednoznačně, pardon
Jsou v zásadě minimálně tři typy "Aquastop" principů (je to jen buzzword, marketingový název, každý výrobce pod tím má něco jiného).
V daném případě u konkrétního zařízení se pak v praxi jedná o kombinaci jedné či více metod.
1) Obyčejná klapka, která se uzavírá, pokud časový průtok vody je vyšší, než povolený. Ať už realizováno mechanicky jakkoliv
2a) Dvojitá hadice, u kohoutku nahoře je elektroventil, který je spínán elektronikou zařízení (NC obvod, No current = Closed, tedy bez napětí uzavřeno). Je obvykle propojen v sérii na plovákové/protizáplavové čidlo. Pokud dojde z jakéhokoliv důvodu k úniku vody z hadice, tato se dostane na plovákové čidlo na dně spotřebiče a elektronika uzavře elektroventil na napouštěcí hadici nahoře u kohoutku. Plus může spustit nějaké další akce, jako třeba vypouštěcí čerpadlo apod. Je to celé navrženo pro ochranu před vyplavením při zapnutém spotřebiči
2b) mezi plášti dvojité hadice je nahoře u kohoutku v tom bazmeku hmota, která při styku s vodou zvyšuje rychle svůj objem. Pokud vnitřní hadice praskne, voda vystoupá tou vnejší nahoru, hmota nabobtná a ucpe přívod vody. Funguje mechanicky, i v okamžiku, kdy spotřebič není zapnut.
I z těchto důvodů je u spotřebičů (praček, myček) uváděno, v jakém rozsahu se má pohybovat tlak v přívodu vody, aby tyhle udělátka fungovaly.
Pardon ještě jednou ...
Perfektní, děkuji za vyčerpávající odpověď. (Hledal jsem především vysvětlení 2b)
Díky i nám ostatním za osvětlení
Vracím se k debatě z roku 2015 (bod 2a. . . elektroventil, který je spínán elektronikou zařízení (NC obvod, No current = Closed, tedy bez napětí uzavřeno). . . )
Jestli je spotřebič odpojen od sítě, tak je ventil stále uzavřený?
Katka to asi vědět nebude.
Aquastop sice konkrétně neznám, ale NC (též se dá vysvětlit jako Normally Closed) znamená, že v klidovém stavu je ventil zavřený. Tj. myčka musí být zapnutá a program musí ventil otevřít, aby tekla voda.
Když jsem četl tenhle dotaz, napadlo mne, že až půjdu kolem zdejší elektry, v zadním traktu mají obvykle připravené nějaké bílé elektro k odvozu na recyklaci, tak si tam nějaký aquastop upajcnu a doma rozřežu. A případně sem dám fotky.
Ale vzhledem k datu kdy se na to tady tazatel ptal ho to už asi nebude zajímat.
Zdravím,zde rozborka.
https://www.youtube.com/watch?v=8P4uC1jat_U&ab_channel=bootsowen