
Zateplení domu.
Zdravím, mám dotaz kdo má zkušenosti se zateplováním fasád domu. Jde mi hlavně o to, že na domu jsou již usazeny nove mramorove parapety a dodatečne bych chtěl zateplit. Přesahy u parapetů nejsou moc velike takže by tam sel dat bud polystyren o tloušťce 30 mm a byl by hodně malý, nebo skoro žádný přesah. A nebo tam dat 20 mm aby byl trochu přesah. Jde mi o to aby netekla voda po fasádě když bych tam dal 30 mm a dále se chci zeptat zda nevadí takhle mala tloušťka. Někde jsem vyčetl ze se za polystyrenem muže srážet voda. Nebude vadit ta tloušťka? ? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
chystám se zateplit RD polystyrenem 100 F o síle 160 mm. Plocha, jež se budou zateplovat vč. oken je 230 m2 a chtěl bych se Vás zeptat na několik věcí:
1. Při naceňovaní se z výměr vyjímají stěnové otvory, nebo se okna a dveře nezohledňují a počítají se do zateplované plochy?
2.Jakou doporučujete omítku, myslím zda silikonovou, nebo silikátovou?
3.Jakou cenu za 1 m2 mohu považovat za dobrou - myslím se vším všudy, tedy i s lešením?
Samozřejmě bych chtěl dost dobrou kvalitu doplňkových materiálu - hmoždinky s kovovým trnem, slušné flexi lepidlo, apod.
Děkuji za postřehy a připomínky
1. Při nacenění prací se pochopitelně plocha otvorů odečítá a připočítávají se ostění a nadpraží. Když vám někdo řekne že se to neodečítá, zapomeňte jeho jméno a vymažte číslo z telefonu.
2. Výběr omítky záleží na podmínkách. V první řadě akrylát nebo silikát, silikon až pod tlakem okolností.
3. Cenu ovlivní kraj. Za jiné peníze v Praze, za jiné zase v Liberci a za úplně jiné v jižkách. Udělejte si výběrko. Poptejte 5 a více firem a dobrá cena vám vyjde sama.
Pozor ale, samotná cena by neměla být jedinýcm kritériem pro výběr. Reference a přístup, či styl jednání považuji za významný faktor pro konečné rozhodování.
Kovový trn dnes už né.., flexi nemá smysl. Kvalita doplňků ano, má svůj význam, ale daleko podstatnější je jak je s nimi naloženo. Jinými slovy i ten nej výrobek bude v rukou dobytka vyhozenými penězi.
1.Pokud se uvažují výměry vč. otvorů, nekalkuluje ze zvlášť ostění a nadpraží - prý to vychází +- nastejno, jako výměry bez otvorů, ale s ostěním a nadpražím - bylo mi to takto řečeno dvěma oslovenými firmami ???
2. Doteď jsem měl zato, že na EPS pouze silikonovou omítku. Jaké je prosím zdůvodnění Vašeho pořadí???
3. Na to, zda kotvit či nikoli se mě nikdo ani nezeptal a všichni nacenili kotvy - možná je to dané skutečností, že se bude lepit na 50 let starý břízolit.???
Díky za vaše názory
1. Vezměte to z praktického hlediska. Na práci uzavíráte smlouvu kde je předmět díla vymezen a jeho cena stanovena rozpočtem. Tak je to psáno, tedy dáno. A pak se při realizaci může stát že si nějaký vyčuránek bude chtít ulehčit práci a na špalety místo "per huba" dohodnuté síly 40 mm použije 20, nebo třeba jen 10 mm. Na nadpraží jste byli domluveni na okapnicové lišty a najednou jsou obyčejné rohy protože se s nimi o dost lépe pracuje. Na parapetu pro jistotu není žádný izolant páč jak tam přeci bude ten parapet pak držet apod. Vy budete reklamovat neshody a oni vytáhnou smlouvu, nalistují a řeknou, ..ale milej pane, v rozpočtu nic takového není. Konec debaty.
2. Silikon z důvodu ceny, silikát má nižší faktor difúzního odporu. Silikon má fdo proti akrylátu jen zanedbatelně lepší, ovšem cenový rozdíl značný. Opomněl jsem SiSi. +/- rovná se silikát. Rozdíl cena.
3. Jasně. Pro firmu kotvení znamená jednak zisk, druhak ochranu proti pracovnímu šlendriánu. Osobně jsem byl ohledně kotvení zarytou konzervou a kotvilo se striktně vždy, všude. Ale to bylo.. Pokud je fasáda bez vad, drží, důkladnou kontrolou poklepem není nikde neodfouklá, je možné že bych připustil nekotvit. Ale takto na dálku to jednoznačně neurčím ani nedoporučím. To se raději pojistím jestli mi rozumíte.
Díky všem za informace.
Rozpočet v cenové nabídce se skládá asi z pěti položek, takže žádné lišty a detaily vyjmenovány konkrétně nejsou. Pouze zmínka na systém Weber. Je fakt, že zateplení špalet,parapetů a nadpraží oken není nikde popsané. Předpokládám, že by se polyše mělo dát vždy tolik, kolik se vleze.Okapnicové lišty a rohové lišty se taky nijak při domluvě o ceně neřešily. Dají se někde získat takové fajnšmejkrovské informace o řešení detailů?
Díky
Je více stránek, kde jsou zobrazeny detaily zateplení
http://www.basf-cc.cz/cs/kestazeni/Pages/default.a spx
Děkuji
Měl bych ještě takovýto dotaz: Je pravda, že systém (nebo jen omítka?) od Weberu je spíše nižší level?
Který výrobce dodává kvalitní silikonové fasádní omítky? Děkuji všem za reakce
Simone,
jako kddo dělá nejlepší omítky?
To Vám nikdo neřekně přesně, páč porovnávací testy se nedělají, a kdyby se udělaly, tak ten druhý řekne, že je to šptaně.