Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zakrytí balkónu krycí fólií - (jak upevnit dole??)

Chtěl bych zakrýt balkón krycí fólií. To není nic složitého, na zábradlí se to připevní oky, které jsou již ve fólii k dispozici. Nicméně, jeden z hlavních důvodů je i ten, že chci zabránit pronikání kouře, když někdo dole kouří. Proto budu muset tuto fólii stáhnout úplně na zem a tím, zakrýt i tento prostor. Jaká možnost by ale byla nejlepší? Uvažoval jsem o koupi menších dřevěných tránků, které před tím natřu lakem proti nasáknutí vody a pak bych to dál podélně podél balkónu, aby to tu plachtu drželo při zemi a zároveň byly všechny otvory zakryty. Pro odtok vody při dešti, bych musel pak na pár místech uřiznout kousek trubky, kterou bych ještě seříznul na půl a podstrčil na dvou místech pro odtok vody.

Máte lepší řešení? Plachtu už mám koupenou, ale jedná se mi o to uchycení dole.

Děkuji

A tu folii tam dáváš aby jsi ušetřil? Nebude plácat při větším větru?
Použití plachty mi přijde jako nouzovka, ale pokud má jít o dlouhodobé řešení, není lepší nechat ten balkon zasklít?

No ano, protože je to nejlevnější řešení. Už tam mám jednu, takovou síťovou, aby nebylo do bytu vidět. Ale kouř se přes to dostane otvory, nevíc je natáhnutá jen přes zábradlí. Ale tady tato je nepropustná. Zasklít je taky možnost, ale je to cenové momentálně pro mne nedostupné, pak musím sehnat povolení všech majitelů, což je problém, takže proto musím volit tuto cestu.

Nechceš raději zkusit nějaký jiný materiál? Z tvého popisu si představím zábradlí omotané modrou plachtou na auto a zatíženou trámkem. Něco takového bych si tedy na balkon nedal, ale třeba jen špatně chápu.
Na tvém místě bych se podíval po nějakém jiném způsobu, ideálně čirá deska polykarbonátu nebo něco podobného a to pak přišroubovat do zábradlí.
Nevím jak je zábradlí velké, a kolik jsi ochotný do toho investovat a jestli opravdu trváš na plachtě.

Tak toto je zajímavé. Jen mám dva dotazy. 1. Je to duté, takže když prší, tak voda nakape dovnitře, takže ono se to pak nějak zalepuje nahoře? nebo se to nechá a voda tím jednoduše proteče? 2. Jak se to k sobě připevňuje? - navrtat otvory a připevnit nějakým elkem k sobě? - jinak moc díky za radu, opravdu.

Předpokládal jsem, že se hrana desek schová pod horní část zábradlí, ta bývá silnější.
A nebo je dát podélně, pokud to rozměry dovolí.
Pokud ne, viděl jsem i nějaké lišty na zakrytí, jen neví jestli to bylo origo...
Ale určitě zakrýt, voda by tomu tak nevadila, ale spíš aby se v tom nehromadily nečistoty.
Správný způsob uchycení raději konzultovat s výrobcem/prodejcem.

Třeba najdeš ještě lepší materiál, nebo i levnější, ale zůstal bych u podobných desek...
Jak píše Lubomír, je potřeba ještě pátrat. Tohle byl první odkaz který jsem našel, takže cena jinde může být úplně jiná.
(Jinak se omlouvám, že jsem začal drze tykat. Nějak mi to nedošlo)