Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felicia nemá výkon a něco se pálí

Dobrý den,mám problém s autem-Felicia MPI-LXi 1,3 rok výr.1996, málo jetá,necelých 30 tis.km, většinou stojí v garáži.Loni v září měněn celý výfuk+olej v motoru, poté najeto tak 150 km a zdálo se vše v pořádku, auto v zimě stálo, pak nešlo nastartovat, po asi pěti pokusech jsem vytáhl aku, doma nabil a na druhý den dal zpět do auta. Start v pořádku, ale auto má při rozjezdu tendenci zhasnout, jsou cítit jakoby vibrace, na čtyřce a pětce nejde do vyšších otáček, dostanu z toho na rovince s plynem na podlaze tak 90 a je vidět, že otáčkoměr dál nejde, jakoby se ztratil výkon. Po ujetí asi tak pěti kilometrů je cítit spálený zápach a výfuk je komplet velice horký. Při volnoběhu, když stojím venku u auta je jakoby cítit trochu benzín. Co by mohlo být příčinou - přemýšlím, zda bych neměl reklamovat tu výměnu výfuku ve značkovém servisu. Díky za rady.

Měl jsem něco podobného na dlouho nejeté Felicii 1.3 MPI (taky stála přes zimu), motor divný zvuk a nejelo to pořádně, a opraváři říkali že se "vysmekla hřídelka vahadla u ventilu" (nevím jestli to říkám správně je to už nějakou dobu).