Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felicia nemá výkon a něco se pálí

Dobrý den,mám problém s autem-Felicia MPI-LXi 1,3 rok výr.1996, málo jetá,necelých 30 tis.km, většinou stojí v garáži.Loni v září měněn celý výfuk+olej v motoru, poté najeto tak 150 km a zdálo se vše v pořádku, auto v zimě stálo, pak nešlo nastartovat, po asi pěti pokusech jsem vytáhl aku, doma nabil a na druhý den dal zpět do auta. Start v pořádku, ale auto má při rozjezdu tendenci zhasnout, jsou cítit jakoby vibrace, na čtyřce a pětce nejde do vyšších otáček, dostanu z toho na rovince s plynem na podlaze tak 90 a je vidět, že otáčkoměr dál nejde, jakoby se ztratil výkon. Po ujetí asi tak pěti kilometrů je cítit spálený zápach a výfuk je komplet velice horký. Při volnoběhu, když stojím venku u auta je jakoby cítit trochu benzín. Co by mohlo být příčinou - přemýšlím, zda bych neměl reklamovat tu výměnu výfuku ve značkovém servisu. Díky za rady.

Špatná lambda sonda? To by vysvětlovalo ten smrad nespálenýho benzínu a rozpálenej vejfuk, dává to moc bohatou směs. Ale může to bejt klidně něco jinýho, chtělo by to na diagnostiku...

Dva až tři měsíce není tak dlouho, aby s tím něco stalo.
Co brzdy? Nezarezly :-) - to by se stát mohlo.
Voda v oleji? Toto to dělá a jde bílá mlha z výfuku.

Jinak bych to viděl na zapalování, výfukem to není.
Běží na všechny 4 válce? Pro jistotu vyměnit svíčky a koukat, zda některá není mokrá.
Půjčit si někde zapalovací lištu....atd.

Je to MPI, tak nejlepší by bylo sehnat někoho s diagnostikou. Ještě mě napadá. Je tam opravdu Natural? Nespletl se někdo? Na to stačí několik km a katalyzator je v háji, ucpe se a zahřívá se.

Díky za názory, auto jsem měl na diagnostice a byla zablokovaná řídící jednotka, technik odblokoval a o víkendu zkusím auto projet. Mohlo se to stát tím, že jsem vytáhl a na druhý den zase zapojil akumulátor? Říkal, že se to u felicií stává.

Díky za rady, dnes jsem byl auto projet na trase asi 50 km, dobré to není. Nastartuje bez problému, ale je slyšet dunivý zvuk, výfuk vibruje, při rozjezdu je třeba dát více plynu, jsou cítit výrazné vibrace na plynovém pedálu a je cítit jak vibruje i spodek auta /hlavně u otáček tak 2-2,5 tis., při všech rychlostech/ do vyšších otáček to jde neochotně, po dojezdu je cítit spálenina a evidentně je velmi horký výfuk. Zkusím asi značkový servis Škoda, snad to nebude dražší než cena auta.

Měl jsem něco podobného na dlouho nejeté Felicii 1.3 MPI (taky stála přes zimu), motor divný zvuk a nejelo to pořádně, a opraváři říkali že se "vysmekla hřídelka vahadla u ventilu" (nevím jestli to říkám správně je to už nějakou dobu).