Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sigma čerpadlo - zmizne voda z sacej hadici.

Dobrý deň!
Sigma čerpadlom mám teraz taký problém, že mi neťahá vodu z dôvodu že z sacej hadici zmizne voda. Naplním saciu hadicu vodou, zapnem čerpadlo a cca dva dni to aj funguje ale už tretí deň to znova neťahá vodu, a znova treba saciu hadicu naplniť. Kam zmizne voda? Môže to spôsobiť sací kôš čo je na konci sacej hadici v studni, alebo do čerpadla dôjde vzduch? 10 ročné čerpadlo,vápenatá voda,čerpadlo už ani veľký tlak neurobí ako to robil na začiatku /už o tom probléme som aj písal tu/, bola menená lojová šnúra ale je dosť zodratý aj hriadeľ ale nekvapká voda vedľa hriadeľa.
Za poradu vopred ďakujem. S pozdravom.

Dobrý den,přesně tak,měl jsem to rozepsané již ráno a smazal.Dokud se dávaly pozinkové trubky,perfektně svisle,tak koše sloužily lépe.Plastové trubky se prohýbají a klapka v koši,která dopadá do sedla pouze svou vahou dosedá nakřivo a koš netěsní.Nebojte se dát pozink,vydrží desítky let.:-)