Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sigma čerpadlo - zmizne voda z sacej hadici.

Dobrý deň!
Sigma čerpadlom mám teraz taký problém, že mi neťahá vodu z dôvodu že z sacej hadici zmizne voda. Naplním saciu hadicu vodou, zapnem čerpadlo a cca dva dni to aj funguje ale už tretí deň to znova neťahá vodu, a znova treba saciu hadicu naplniť. Kam zmizne voda? Môže to spôsobiť sací kôš čo je na konci sacej hadici v studni, alebo do čerpadla dôjde vzduch? 10 ročné čerpadlo,vápenatá voda,čerpadlo už ani veľký tlak neurobí ako to robil na začiatku /už o tom probléme som aj písal tu/, bola menená lojová šnúra ale je dosť zodratý aj hriadeľ ale nekvapká voda vedľa hriadeľa.
Za poradu vopred ďakujem. S pozdravom.

Dobrý den,dle popisu netěsní klapka,nebo těsnící koule v sacím koši.
Doporučuji vyměnit sací koš a ještě nad něj umístit zpětnou klapku,je to jakási pojistka,která se opravdu vyplatí.Bydlím v místě,kde je také hodně vápenatá voda,která vytváří všude nánosy,včetně těsnícího sedla v sacím koši.Dnešní koše také za moc nestojí,pokud byl doma u baráku koš původní od rou 1939,tak nikdy nebyl problém.Asi před třiceti lety jsem vedle domu bagroval sklep a stavěl terasu a tudíž jsem udělal i nové sání komplet a nastaly problémy,koše pirát neštěstí,nekvalitní výrobek s velkým krokem klapky,která za krátký čas doslova překlepe dorazovou kulatinu nad klapkou.Na tuto kulatinu hned u nového koše dávám pár centimetrů autogenní hadice,aby náraz klapky byl tlumen a nedošlo k zničení systému.
Zpětnou klapku nad koš jem dal na radu starších a zkušenějších řemeslníků vodařů,kteří mají v naší lokalitě bohaté zkušenosti s touto problematikou.Mám to takto řešeno nějakých patnáct let a zatím bez závady.
Doporučil jsem i kamarádům a také u nich namontoval a slouží toto řešení dobře.Nic nikomu nevnucuji,ale vím,jak je nepříjemné lézt do studně každé dva roky,pokud sání nebylo vybaveno zpětnou klapkou.:-)

Takže zpětná klapka v koši, nad ním je ještě další zpětná klapky, jako sichr.
přestane fungovat horní klapka, nic se neděje. Když ale přestane fungovat klapka v koši, voda vyteče, zůstane jen voda nad druhou klapkou. A co pak? Je na tom opět stejně, část sacího potrubí bez vody. Nebo jsem Vás nepochopil?

Dobrý den,pane Milane,ta zpětná klapka se umisťuje hned za koš,přímo nad něj,pouze na dvojnipl,takže žádný problém s případnou vadou koše,sloupec vody nad klapkou je dostatečný k bezproblémovému nasátí vody.Prostě klapka je sichr proti velké závadě,která mnohokráte vede k výměně čerpadla,protože vějířky,které běží na sucho mezi litinovými čely se vydřou,vydřou čela a čerpadlo je na tom podobně,jako zadřený motor motocyklu,klesá komprese-tlak ,který od čerpadla žádáme,proto tato pojistka ,aby systém mohl sloužit mnoho let.:-)

Dobrý den,přesně tak,měl jsem to rozepsané již ráno a smazal.Dokud se dávaly pozinkové trubky,perfektně svisle,tak koše sloužily lépe.Plastové trubky se prohýbají a klapka v koši,která dopadá do sedla pouze svou vahou dosedá nakřivo a koš netěsní.Nebojte se dát pozink,vydrží desítky let.:-)