Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit prasklinu v betonu?

Koupili jsme starší dům, před časem jsme objevili v kuchyni prasklinu v betonu
v délce cca 60 cm. Beton v tom místě pruží asi 2 mm a prasklina se projevila
i na krytině PVC. Chtěl bych dočasně opravit prasklinu tak, že navrtám na
cca každých 10 cm otvor, kterým bych pod beton - potěr natlačil nějakou hmotu,
která po ztvrdnutí by podlahu - potěr zpevnila. Ví někdo, která hmota by pro
tento účel byla nejhodnější? Případně - má někdo radu, jak tento problém
s potěrem lépe opravit? Děkuji, Pavel

Křížmo na trhlinu nařezat diamantem, řezy cca 150 mm do hloubky cca 10 - 15 mm. Vymést, vyfoukat a dál použít např. Schönox PHG v kombinaci s vlnovcovými sešívacími sponami.

[3162-shoenox-png]
Obdobné produkty nabízí i stavební chemie Murexin či Mapei a jistě i další.
Sešívací sponka Murexin:

[mur_sponka.jpg]

Už jsem viděl podlaháře který si sponky ohýbal z ocelové pásky na palety a tmelil chemickou kotvou.

Zdarec, no tak když už si budu v baráku "svinit" diamanťákem v rozbrusce, tak to už je fakt lepší kango nebo majzlík+kladivo, a vymlátit to do konce, kde se to odchlíplo - je to menší svinec (než z tý rozbrusky) a je to řešení nafurt. Cena materiálu je zanedbatelná, musí se dodržet určitý technologický postup, akorát může být problém s tím odstraněním linolea, ale při šetrném přístupu tam půjde zase vrátit a svařit, i kdyby se mělo někde přeříznout, že to nebude ani vidět... Alfi.