Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení elektrického sporáku

Dobrý den,
prosím Vás, dneska jsem byl u tchýně na oběd, dovezli ji nový sporák. Nabídl jsem se ji, že jí ho zapojím. Jelikož mám vyhlášku, tak jsem nepředpokládal, že by v tom mohl být nějaký problém. Po zapojení podle návodu. (sporák mora, na svorkovnici zapojení 1 - hnědý fázový, 2 a 3 černý fázový, 4 ochranný, 5 pro střední), ve svazku vodičů pro starý sporák nebyl modrý vodič, tudíž jsem ho nezapojoval. Po zapojení a odzkoušení spotřebiče jsem zjistil že trouba nejde vůbec, a plotýnky se zapnou jen v případě že zapnu jednu z levý strany a jednu z pravý strany. Když jsem prohodil 2. a 3. fázový tak nešli zapnout ani plotny na levý straně. Neměl jsem sebou zkoušečku, tak nevím, jestli není nějaký problém v přívodu( sice bych to vyloučil, protože starý sporák pracuje tak jak má, ale člověk nikdy neví). Nemá někdo nějaký návrh? Děkuji.

když maš jen 4 vodičě na tri fazovy spotrebic, tak mas L1,L2,L3 a ctvrty vodic je PEN.(zluty,zeleny, nebo zelenozluty). Ten PEN vodic musíš nejdriv zapojit na svorku kostry(PE) sporaku a potom propojkou nulovou(null) svorku z svorkou kostry ve sporaku. PE svorka je z duvodu ochrany proti urazu napetím, (null) je pracovny vodic aby to fungovalo.