Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz na elektrikara

zdravim,nie som elektrikar ,co to zvladnem ale teraz mam v tom chaos....dnes som predlzoval predlzovak svorkami,nic narocne farba na farbu a po odskusani som zistil ze (skusacka obycajna) mi ukazuje prud(rozsvieti sa) aj v zemniacom koliku...tak som narychlo premeral aj ostatne zasuvky v dome a v niektorich to ukazuje v niektorych nie,...prud tam nieje ,skusil som prstom ale preco svieti?....ako to ma bit spravne ma to na koliku zemniacom svietit alebo je niekde zrada ?vdaka za reakcie...

Pokud je to opravdu "skusacka obycajna", tedy doutnavka s předřadným odporem, tak ta na zemnícím kolíku svítit nesmí. Bohužel se prodávají i "chytré" zkoušečky s LED diodou a baterií a ty svítí na kde čem. Pozvi si elektrikáře, někde je něco špatně.

potreboval som predlzovak cca8m s vypinacom a zasuvkami ale som nezohnal tak som do 3m-ho vlozil 5m kabla poctivo kupovaneho v elektre vraj orginal predlzovaci,3ziloveho pomocou cokoladky a zapojil podla farieb neverim ze som daco pomiesal napetie je nalavo akurat ze som zistil ten svietiaci kolik co nesedi...a mne ta skusacka ukazuje aj pred predlzovakom napetie na zemniacom koliku v zasuvke v stene...

K prodlužováku: Myslím, že se dá koupit hotový prodlužovák
v potřebné délce. Nastavování čokoládou je nevhodné a pro prodlužováky se ani nesmí. Může to být časem zdrojem úrazu, nebo požáru.
To už je lepší, i když taky ne zcela správné, spojit dva prodlužováky
pomocí zástrčky a zásuvky, ale ne svorkami.

To, že na kolíku svítí doutnavková zkoušečka, značí, že je něco velmi
špatně. Znamená to, že v horším případě je na kolík místo nuláku zapojená fáze (velký průšvih), nebo neméně nebezpečný případ, že ochranný nulák není na kolík připojený, nebo je někde na cestě přerušený, nebo nezapojený (v rozvaděči, nebo někde v krabici).
Je potřeba to co nejdříve, tedy ihned zkontrolovat a opravit.
Nejlepší bude sehnat elektrikáře.

Pro odlehčení:: Jak tady někdo psal o dárci orgánů.
Pro odběr orgánů musí být zemřelý ve vegetativním stavu, tedy se
zachovalým krevním oběhem, alespoň pomocí přístrojů.
Pokud zemře v terénu, není čas na přepravu do nemocnice. Krev se v orgánech srazí, pokud není okysličovaná a v pohybu. ;-)