Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednotky kapacity - přepočet

Zdravím, nevíte jaký je přepočet mezi jednotkami kapacity? A proč se vlastně kapacita měří u kondenzátorů ve faradech, a u akumulátorů v ampérhodinách?
Kolik bych musel mít kondenzátorů s kapacitou 1F, aby nahradily akumulátor s kapacitou 1Ah?
Dá se to nějak spočítat?

Ja si myslim ze je lepsie mat v aute funkcny akumulator, a tym padom nemat ziaden dovod tam cpat nejake superpacky ;)

Jeden priklad na pouzitie super kondu poznaju vsetci co sa kedysi vrtali v VHS videach, tam bol goldcap na to aby zachoval nastaveny cas nejaku minutu alebo par minut pri vypadku prudu. Inde v normalnej elektronike som to nejak nevidel, skor to bude asi v len specialnych veciach (el.mag. delo apod :)
Otazka je aj ze jake samovybijanie maju tie kondiky, ptz zvycajne kondiky maju dost rychle samovybijanie t.j. neda sa to pouzit ze nabijem a o tyzden to pouzijem jak baterka, to uz by boli kondiky vybite samovybijanim asi.