Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno praskání úsporek při zapnutí světla

Ve tříramenném lustru mám úsporný zářivky se závitem E14. Zdá se mi že dost často praskají - jen při zapnutí světla, interval odhaduju na cca 3 měsíce. Elektrický rozvod je hliníkovej. Neví někdo v čem může být chyba ? Může mít vliv něco nedotaženýho ? Ať už přívod do lustru nebo něco v lustru ?

Jaka to je znacka tie usporky? Skusal si nejaky philips alebo osram? Ptz zivotnost nejakych noname sraciek je tipujem tak 1sekunda az 1mesiac :D

Ano u hlinika moze byt nieco nedotazene, vpodstate cokolvek (rozvodna krabicka v stene, alebo pripoj lustra, apod).

ja som to tak tajne predpokladal :) Nezarucujem ze tie uvedene znacky pojdu lepsie, ale vzhladom na 20 rocne skusenosti s kdejakymi cinskymi osvetlovacimi produktami a aj s tymi znackami ktore som uvadzal uz mam vo vybere znaciek jasno :) Uvedene znacky bezproblemov >10rokov, mal som kedysi 10rokov 2usporky philips a vyhodil som ich plne funkcne, ptz som si po 10rokoch kupil uz LED :)

Wake on LAN a Wake on PME daj na Disabled. Niekde u power management v BIOSe

Plus v spravci zariadeni vo Win, mas u mnohych zariadeni (aj napr. u mysi a USB korenovych rozbocovacov) nastavenie "povolit zariadenim prebudzat zo spanku", vypni to u mysi a u USB root hubov.
U sietovky mas v spravci zvycajne viac nastaveni od vyrobcu sietovky, vypni tam reakciu na magic packet a aj podobne veci (ono to tam moze reagovat aj na broadcasty a podobne)

P.S. inac samozrejme moze byt nejake rusenie v 230V a potom sa to prenasa do napati v PC apod, preto pisem vypni to Wake on PME, ptz to je zvycajne nezapojeny vstup a moze to tam chytat nejake pulzy od napati apod. Aj veci na samotnej doske mozu kvoli nejakemu pulzu na napati zblbnut a sposobit ze chipset prepne stav na full on. S tym sa potom neda robit nic.