Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno praskání úsporek při zapnutí světla

Ve tříramenném lustru mám úsporný zářivky se závitem E14. Zdá se mi že dost často praskají - jen při zapnutí světla, interval odhaduju na cca 3 měsíce. Elektrický rozvod je hliníkovej. Neví někdo v čem může být chyba ? Může mít vliv něco nedotaženýho ? Ať už přívod do lustru nebo něco v lustru ?

A reklamuješ je? Při reklamaci by je mohli nechat přezkoumat a třeba by nato přišli.
Je to zajímavý, mě úsporky nikdy nepřestaly svítit při rozsvícení, ale zásadně vždycky během svícení. Ale já používám zásadně ty s klasickým velkým závitem. Naopak obyčejné žárovky praskají zásadně při rozsvícení.
Kdyby bylo něco nedotaženýho, tak by lustr občas mrkal.
A sou ty úsporky uzavřené v něčem? Kdyby byly tak se můžou přehřívat, pak by to chtělo provrtat v plechu díry aby se chladily.

Samo že je reklamuju. Oni nic nezkoumaj, bez řečí mi ji vymění. Dnes sem ji říkal co to maj, jak mi to dělá (byla tam mladá holka/prodavačka) prý "to se stává". Světlo svítí normálně, neproblikává a pod. Nerozumím tomu jestli sou v něčem uzavřený. Jsou jen našroubovaný v závitu.

Jo toto si myslel. Já je mám otevřený. Přehřívat se tam nic nemůže. Nemůže to být momentálním přepjetí v síti - když rožnu a je přepjetí tak žárovka praskne. Myslím že to bude tím protože sem si párkrát všiml že když mám třeba PC v režimu spánku tak se někdy sám zapne.

Jo to by mohlo, ale s tím nic nenaděláš.
Já bych pořídil lustr s normálními závity E27, přecejenom čím menší úsporka tím bude míň kvalitní. Mně už v poslední době úsporky vydrží i pár let, ale dřív před pár rokama sem je taky reklamoval častějc.

Jaka to je znacka tie usporky? Skusal si nejaky philips alebo osram? Ptz zivotnost nejakych noname sraciek je tipujem tak 1sekunda az 1mesiac :D

Ano u hlinika moze byt nieco nedotazene, vpodstate cokolvek (rozvodna krabicka v stene, alebo pripoj lustra, apod).

ja som to tak tajne predpokladal :) Nezarucujem ze tie uvedene znacky pojdu lepsie, ale vzhladom na 20 rocne skusenosti s kdejakymi cinskymi osvetlovacimi produktami a aj s tymi znackami ktore som uvadzal uz mam vo vybere znaciek jasno :) Uvedene znacky bezproblemov >10rokov, mal som kedysi 10rokov 2usporky philips a vyhodil som ich plne funkcne, ptz som si po 10rokoch kupil uz LED :)

Já sem zase v posledních pár letech měl výbornou zkušenost s úsporkama značky Konnoc (26 wattové). Ten lustr bych vyměnil, ono obecně platí - čím menší, tím dražší a míň kvalitní. Nejen u úsporek. I malé žárovky jsou dražší než klasické. Ale když to vymění v záruce tak je to celkem jedno. Můžeš jich koupit víc do rezervy a pak to třeba po dvou měnit.

Wake on LAN a Wake on PME daj na Disabled. Niekde u power management v BIOSe

Plus v spravci zariadeni vo Win, mas u mnohych zariadeni (aj napr. u mysi a USB korenovych rozbocovacov) nastavenie "povolit zariadenim prebudzat zo spanku", vypni to u mysi a u USB root hubov.
U sietovky mas v spravci zvycajne viac nastaveni od vyrobcu sietovky, vypni tam reakciu na magic packet a aj podobne veci (ono to tam moze reagovat aj na broadcasty a podobne)

P.S. inac samozrejme moze byt nejake rusenie v 230V a potom sa to prenasa do napati v PC apod, preto pisem vypni to Wake on PME, ptz to je zvycajne nezapojeny vstup a moze to tam chytat nejake pulzy od napati apod. Aj veci na samotnej doske mozu kvoli nejakemu pulzu na napati zblbnut a sposobit ze chipset prepne stav na full on. S tym sa potom neda robit nic.