Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parkovací místo - šterk/makadam

Zdravíčko,
rád bych udělal parkovací místo pro dvě auta před barákem.
Je to trošku z kopce, chtěl bych to zarovnat a vrchní a spodní stranu dát tenký obrubníky.

Stály by na tom denně osobní auta, 1,5t maj myslím, jednou ročně vyložení dřeva (klasická avie). Žádnej náklaďák, nebo těžká technika by na tom asi neměla stát.

Můj plán jakožto amatéra:
1, vykopat 15-20cm vaničku, zarovnat
2, obrubníky zakopat do hlíny, asi přisypat štěrk (betonovat neumím :-/)
3, zasypat vanu štěrkem 8-16 nebo 16-22

Chtěl bych se vyvarovat toho, aby se obrubníky nějak vyvrátily, nebo byl každej trochu vychýlenej, šterk, aby se neprožral do hlíny a nevnikaly díry, atp. Nestane se nic takovýho? :) Popř. udělat 2 vrstvy štěrku? drobnější a velký kusy?

Zámkovku fakt asi nee. Možná nebude těžká položit, ale je tam potřeba řešit, kam poteče voda, nějakej sklon, kanalek. V zimě to namrzne, vylezu z auta a hodím držku.

Ty zatravňovačky by možná šly. Jednou sem počítal, kolik by stály a vyšlo to celkem draho. Kdybych udělal jen pruhy, stačí vykopat jen tam, kde budou potřeba, nebo je potřeba zasypat šterkem všecko.