Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatez zasuvky 10 a

Ahojte,mate prosim zkusenost,kolik toho utahne zasuvka s 10 amper jisticem? Budu na to pripojovat velke pc,tiskarnu,lampu,dalsi lampu a notebook pripadne nabijecku na telefon nebo fotak.
Prosim o radu,jestli s tim nemuzu neco udelat
Dekuji

Pokud nemáš brutal mega ultra herní PC za 100 litrů a lampa je obyčejná žárovková nebo zářivková tak 10A nemůžeš překonat ani omylem.

Ovšem pozor - máš-li hliníkové vedení (jištění 10A na zásuvce tomu napovídá), pak mechanické spoje po cestě mohou být uvolněny (oblíbená kratochvíle hliníků) a mohou se zahřívat až přehřívat až smrdět až zapálit. Krátkodobé přetížení nic neudělá, dlouhodobá expozice prohřeje vše a už to prská.

Pokud je měď až k hlavnímu jističi, tak bych se tím nezabýval. To se dá zjistit snadno pohledem pod dekl rozvodnice.
Určitě se nestalo, že by někdo mezi zásuvku a jističe zákečně vložil kus hliníku.

Nicméně Gertian má velmi validní komentář - je potřeba zjistit, jestli na jističi nevisí ještě další náročné spotřebiče.

Do té zásuvky bude zapojená rozdvojka, třeba taková
http://www.2eshop.cz/prodluzovaci-kabely/rozdvojky /831-506-zasuvka-rozbocovaci-3-x-kulata.htm
co se šňůrami může mechanicky zatěžovat zásuvku tak až dojde k narušení a následnému vyžhavení kontaktu v zásuvce nebo nějaká prodlužka, třeba taková
http://www.2eshop.cz/prodluzovaci-kabely/1447-2-pr odluzovaci-kabely-bez-vypinace/5-zasuvky/prodluzov aci-kabel-5.htm ?

Taky se může stát, že při zapnutí počítače dojde ke špičkovému odběru (nabíjejí se vyhlazovací kondenzátory ve zdroji nebo tak něco) co v součtu s ostatními spotřebiči vyhodí jistič i když součet příkonů všech spotřebičů bude nižší než co by ten jistič měl vydržet.

To nebejva casty, i kdyz uz jsem to taky videl. Ale to bylo obvykle nekolik PC a navic s CRT monitorama - u obycejny obrazovky se pri startu delal degausing a to byla radna slupka, klidne 10A. Ale kratka, pri postupnym zapinani spotrebicu by to problem bejt nemel.