Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradni vlacek

Dobry den prosim o radu ohlene zahradniho vlacku rad bych pouzil 12 nebo 24v ktere pustim do koleji pro pohon elektromotoru

jaky mam pouzit napajeni trafo zz 220na tech 12 nebo 24

dale jaky elektromotor s prevodovkou pro poho masinky

dekuji Paja

Záleží hlavně na tom, jaký potřebujete výkon motoru. Od toho se odvíjí i zdroj. U malých výkonů bych použil BEZPEČNOSTNÍ trafo, u většího výkonu pak akumulátor(Y), protože to trafo by bylo monstrózní. Aku bych nabíjel a po určitou dobu bude možné jezdit.
U opravdu velké mašiny a vozíků, bych použil výstroj z elelktrického VZV, akumulátory v mašině a vzhledem k výkonu (velikosti proudu) bych zvážil napětí i 80V. Napětí 24V je v takových výkonech fakt proudově náročné.

No zásadní je jaká ta mašinka bude. Bude-li malá, pak může stačit motor 10W a běžný síťový zdroj, který při 12V dodá 1A. OPvšem zahradní mašinka může být i velká a ani 100W motor nemusí stačit...