Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino

Zdravím lidi ;) Potřeboval bych poradit. Chci si koupit Arduino, protože mě tyhle věci zajímají a momentálně jsem při penězích tak si to dovolit můžu ;) Ale nejsem si v jedné věci jistý.
Ať srovnávám jak srovnávám typ Arduino Uno a Arduino Leonardo, leonardo to jasně vyhrává a to je v GMku o 300kč levnější. Lepší parametry a hlavně cena, tak opravdu nevím co si o tom mám myslet a tak to píšu sem, protože věřím, že někdo z vás má přímou zkušenost s Arduinem, tak bych chtěl vědět v čem je rozdíl a popřípadně co bych měl brát radši ;)
Arduino Uno: http://www.gme.cz/vyvojovy-kit-arduino-arduino-uno -p772-008
Arduino Leonardo: http://www.gme.cz/vyvojovy-kit-arduino-arduino-leo nardo-p772-019

Tak prosím poraďte, budu opravdu rád ;)

Takže budeš mít arduino (nebo něco jiného, podobného). A co s tím chceš dělat dál? Chceš tím řídit topení v bytě? Nebo třeba postavit robota?

Vybavuje se mi dialog z nějakého článku:
"Jaký si mám koupit počítač?"
"K čemu ho budeš používat?"
"Zatím nevím."
"Tak si zatím žádný nekupuj."

A co s tím chceš dělat dál?

tazatel nechť odpoví za sebe. Já bych každopádně v obou případech odpověděl "hrát si". Když jsem si nechal v osmdesátých létech propašovat z USA ZX81 (s 1kB RAM), tak jsem taky netušil, že těch sto dolarů je moje životně nejlepší ivestice.