Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reflektor LED přestal svítit.

Nedávno jsem si koupil reflektor LED, podobný tomuhle:
http://www.ledsviti.cz/LED-reflektor-10W-tepla-bil a
na 230V.
Když jsem jej zapojil (potřeboval jsem posvítit v bytě, kde nebyly namontované lustry), po pár hodinách přestal svítit. Údajně by porucha mohla být v měniči.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/3128-ledsvet lo-jpg]
Reklamovat to nebudu, koupil jsem to náhodou v akci v jednom qelbu kolem kterého jsem jel a jen benzín by mne přišel na víc než kolik to stálo.
Jen se chci zeptat, kde rostou podobné měniče - nemusí být nepromokavé, chci s tím svítit v budově.
Nevím, jestli je to čitelné, na sekundární straně je údaj 300mA, 20-40VDC.
Kuchat se v tom asi nebudu, je to proti vodě celé zalité nějakým sajrajtem.

Tak jsem to zkoušel na trafo z vláčků (ten stejnosměrný výstup, samozřejmě), čip svítí a avometem jsem naměřil, že tam teče (při cca 12V) asi 12mA a to už svítí docela solidně (P=UxI=12x0,012 asi 0,1 až 0,2W beru nepřesnost měření - je to možné? Ten avomet není nejnovější kupoval jsem si ho ještě v době her a malin nezralých).
Z údajů na tom měniči jsem se domníval, že je to proudový zdroj a do zátěže cpe 300mA. Nebude to náhodou podobný údaj jako výkon reproduktorů PMPO?

Obávám se, že ty drivery (zdroje konstantního proudu) uvnitř jsou totální šmejdy. Měl jsem tři tyhle reflektory, radoval jsem se jak ušetřím elektřinu o proti halogenům. A jak dlouho vydrží svítit. Vytahují se nějakými 50 000 hodinami a 80 000 spínání. Mám to u garáže, takže spínám tak jednou-dvakrát denně na pár minut a to ještě jen v zimě. Všechny tři šli do háje nejdéle po půl roce. Čip možná tak dlouho vydrží, leč ten posranej driver ani náhodou. Mohl bych to sice reklamovat, ale reflektor chci především na vyhubení tmy a ne na sportovní vyžití při obíhání reklamací. Tak jsem tam vrátil zpět 150W halogen a mám pokoj a vyjde to levněji. A můžu tam mít PIR čidlo (většinou jsou triaková což na ten podělanej LED driver nefunguje).

Nechci jim dělat reklamu (:x:), ale tady. LED-svitidla A jeden v Globusu... Je to stejně jeden výrobce, ať to koupíš jde koupíš. Vono to koupit u Rákosníků, tak to budou mít za dvě stovky a vydrží to většinou malinko déle. Boty od Rákosníků za tři kila mi fungovaly dva roky, od Bati za dva litry jsou v (_°_) za rok. :))

Mám kolem baráku a garáže celkem 8 LEDek s čidly. Nejstarší má tak 4-5 roků. Některá světla jsou přímo z Číny, některá jsou předělávaná. Spínají docela často, protože se večer poměrně často motáme okolo baráku :-) Je ale pravda, že je napájím z 12V rozvodu. Za tu dobu jsem vyměnil 1 čip (moje chyba v konstrukci).

Nejdem tu robit daku reklamu ale v sos electronic sa daju kupit prudove zdroje pre ledky nemeckej znacky friwo, zatial som ich neskusal ale mam to v plane, parametrovo vyzeraju dobre, cenovo su na tom myslim tiez dobre v porovnani s vselijakymi tymi tamtungackymi pseudo zdrojmi. Blizsie info tu.