Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim zateplit betonovy strop

Mam klasicky bungalov a ako strop betonovy veniec o hrubke 30cm. Unika mi cez to dost tepla, takze by som rad (apon proizorne zatial) zateplil povalu polozenim polystyrenu tam, kde to pojde a cez leto potom spravit nejake rosty a polozit na to OSB.
Je vhodny na toto polystyren respektive je to ekonomicky schodne riesenie? Ak ano aky hruby? Na nete som nasiel len odporucania a tabulky pre steny, strop vsak povazujem za trosku odlisny od klasickych stien.
Mam si dat na nieco pozor? U kamosa sme zateplovali jeho bungalov(strop) asi 15-20cm hrubymi platmi vaty a po par mesiacoch byvania zistil, ze sa mu tam zraza vlhkost, hlavne v okoli krbu/komina. Strop ma z SDK, zhora na povale OSB. Nehrozi mi nieco podobne v okoli komina aj pri polystyrene?

glegu,
izolace z EPS a z vaty mají stejné hodnoty, pokud nerovnáme extrémy.
Obojí má lambdu 0,036 až 0,039. Takže poměr 1:1
Když dáte ddesky EPS k sobě, podíváte se ve spoji přes světlo, uvidíte problém. Proto se raději používá vata. Lépe izoluje ve spojích.
Určitě 15-20 cm je žalosně málo, začněte od 26 cm více.
Každopádně nemůžete izolaci zakrýt OSB deskami, nebo si přivodíte problémy.
Viz: http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#plisen_ OSB_01.jpg

a je jedno, zda bude dole vata či polyš.
I tak silný beton je porezní. Jedině sklo není porezní a je 100% parotěsné.
Rosný bod se vytváří v místě, kde se potká teplo se zimou a je tam +12°C a 60% vlhkosti. To je fyzika..

taky mám bungalov z ytongu. nad okny překlady ytong, dále železobetonový věnec. strop ze sádrokartonu, paroška a 15 +15 cm vata, která je dána přes sebe křížem. problém je, že máme prý málo zaizolovaný věnec. uvnitř ne,ale ze strany půdy, kde je vlastně jen vata. takže přes zimu máme po celém obvodě věnce 10 cm pruh sražené vody. teď zvažujeme, jestli dát na rady zedníka a jen zateplit věnec na půde nebo jak jsem se dočetla dát raději stříkanou izolaci na krovy.