Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim zateplit betonovy strop

Mam klasicky bungalov a ako strop betonovy veniec o hrubke 30cm. Unika mi cez to dost tepla, takze by som rad (apon proizorne zatial) zateplil povalu polozenim polystyrenu tam, kde to pojde a cez leto potom spravit nejake rosty a polozit na to OSB.
Je vhodny na toto polystyren respektive je to ekonomicky schodne riesenie? Ak ano aky hruby? Na nete som nasiel len odporucania a tabulky pre steny, strop vsak povazujem za trosku odlisny od klasickych stien.
Mam si dat na nieco pozor? U kamosa sme zateplovali jeho bungalov(strop) asi 15-20cm hrubymi platmi vaty a po par mesiacoch byvania zistil, ze sa mu tam zraza vlhkost, hlavne v okoli krbu/komina. Strop ma z SDK, zhora na povale OSB. Nehrozi mi nieco podobne v okoli komina aj pri polystyrene?

Dobrý den,

Já bych tam polystyren vůbec nedával. Mám kamaráda který má bungalov má tam věnec jako vy.
Má strop ze SDK na vrchu OSB desky a má tam foukanou izolaci od rockwoolu skoro 40cm. A spokojenost.
Super vlastnosti a minimální úniky tepla.
Ale nechte si to asi někde spočítat třeba zde:
mpo-efekt.cz

Věnec je na zdech, z čeho máte strop? Kamos má špatnou, nebo žádnou parozábranu, proto dochází na chladné straně ke kondenzaci.
Pokud máte 30 cm betonového stropu, tak si myslím, že jeho paropropustnost je dost nízká a izolaci můžete nahoru dát.

Ano strop je tiez z betonu, takze otazka znie aky material pouzit, pretoze niekto si propaguje na povalu ako najekonomickejsiu verziu mineralnu vlnu, niekto tvrdi, ze ak sa to prepocita tak polystyren (samozrejme tensej hrubky ako vlna).
Navyse polystyrenov je tiez kopec druhov...styrodur, isover...atd, takze ktore pripadne vybrat? Polystyren aj ked bude asi trosku drahsi ako vlna ma zase vacsi difuzny odpor, takze v kombinacii s betonom by som sa nemusel obavat az tak plesni a pod.

glegu,
izolace z EPS a z vaty mají stejné hodnoty, pokud nerovnáme extrémy.
Obojí má lambdu 0,036 až 0,039. Takže poměr 1:1
Když dáte ddesky EPS k sobě, podíváte se ve spoji přes světlo, uvidíte problém. Proto se raději používá vata. Lépe izoluje ve spojích.
Určitě 15-20 cm je žalosně málo, začněte od 26 cm více.
Každopádně nemůžete izolaci zakrýt OSB deskami, nebo si přivodíte problémy.
Viz: http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#plisen_ OSB_01.jpg

a je jedno, zda bude dole vata či polyš.
I tak silný beton je porezní. Jedině sklo není porezní a je 100% parotěsné.
Rosný bod se vytváří v místě, kde se potká teplo se zimou a je tam +12°C a 60% vlhkosti. To je fyzika..

taky mám bungalov z ytongu. nad okny překlady ytong, dále železobetonový věnec. strop ze sádrokartonu, paroška a 15 +15 cm vata, která je dána přes sebe křížem. problém je, že máme prý málo zaizolovaný věnec. uvnitř ne,ale ze strany půdy, kde je vlastně jen vata. takže přes zimu máme po celém obvodě věnce 10 cm pruh sražené vody. teď zvažujeme, jestli dát na rady zedníka a jen zateplit věnec na půde nebo jak jsem se dočetla dát raději stříkanou izolaci na krovy.

Ano řeším stejný problém v jedné přistavěné místnosti zdivo 40 cm porotherm ale věnec je 26 cm z vnější části stavby a ze vnitřní části je položen základ dřevěného stropu (trámy) takže trámy nejsou na věnci ale vlastně vedle věnce a myslím ,že do věnce nikdo nedal žádný materiál jako polyš. Je cítit chlad u stropu v místě věnce bojím se co právě na to ty trámy musí tam být vlhčeji strop jsem izoloval parozábrana a 30 cm vata po menším koumání jsem zjistil že mezi věncem a těmi trámy co jsou vedle věnce je 5 cm polyše a kolem trámů které jsou ve zdivu je ipa možná se to vyřeší až se bude letos zateplovat fasáda 10 cm polyše
neříkám ,že by tam vyloženě utíkalo teplo je cítit chladnějši místo ale jestli nehrozí za 5 let třeba hniloba trámu ale snad ne

dřevo je 4,5x horší izolant, nežli standardní vata či polyš.
Davídku, je důležité, aby nebyl rosný bod u trámu, pod trámeme, či v něm...
Až budete zateplovat, tak po dokončení by jste měl vzít pomyslně drát a když zvenku kterám koliv směrem píchnete dovnitř, musíte nejdříve projít tepelnou izolací...

Je mi to jasné ze spodu nebude určitě je to uvnitř místnosti topíme cca 25 stupnů z vrchu také ne horší to bude zvenku právě mezi věncem a trámem ale sahal jsem tam kus stropu z půdy jsem rozebral je tam chladněji ale sucho a z venku to zateplení pomůže a bude to ok
Stará zástavba tohle tady vůbec nebylo barák 100 let starej trámy jen tak položený na zdivu zazděný žádná izolace a to trámy byli za cca 15 cm od obvodu zdi (konce trámů všude jsou dřevěné stropy) a stav trámů 1