Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Projektor - jak invertovat barvy (nebo černou a bílou)

ahoj všem, potřeboval bych poradit s projektorem. Jak se dá přepnout zobrazení barev na inverzní? nebo spíš z inverzních na normální? Jde mi o to že někdy to promítá inverzně, což je logické ale nevím jak to přepnout. Někdo mi říkal že bych musel pořídit nějaký speciální filtr (polarizační nebo něco podobného), někde jsem zase četl že to musí umět přímo ten projektor. Ten můj by měl umět všechno, ale filtry u něho žádné nebyly. Máte s tím někdo zkušenosti?

Projektor myslis nejaky s LCD alebo co? Pripojeny na VGA alebo jak? Ma aj nejaku znacku a model?

Mechanicky projektor (na film) samozrejme nic invertovat nemoze ani keby velmi chcel. :)

P.S> ak to je nejaky s LCD tak bud ma na to funkciu v nejakom menu, alebo mas otoceny polarizacny filter (ktory je na kazdom LCD paneli ale zvycajne neoddelitelne spojeny) o 90stupnov. To by sa ti ale ten LCD panel musel rozpadavat na komponenty aby si ten filter mohol otocit :)

já mám právě i negativy, čili normálně proti světlu jsou negativní (inverzní). Ale přece když se něco vyfotí na film, tak ta promítačka to musí umět ukázat dobře, čili z negativu udělat pozitiv. Tak sem myslel že se to nějak na té promítačce musí přepnout, podle toho jestli do ní strčím negativ nebo pozitiv. A ta tuzexová umí úplně všechno, tak že by tohle neuměla?

tak ta promítačka to musí umět ukázat dobře, čili z negativu udělat pozitiv

nikoliv, ten pozitiv z negativu musí nejdřív někdo vyrobit. Promítat se dají pouze pozitivy.

Tak sem myslel že se to nějak na té promítačce musí přepnout

přepnout se to nedá, musíš tam dát žárovku co svítí černým světlem:-D