Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po připojení sporáku přestane okruh správně fungovat

Dobrý večer přeji, řeším malou záhadu.
Barák z počátku 80.let, elektrika v hliníku. Pokud sporák (stará Moira) není zapojen, je vše v pořádku. Jakmile ale sporák zapojím, už ho nelze odpojit, jinak přestane fungovat polovina okruhu. Po opětovném zapojení sporáku zase okruh celý běží. Jiný spotřebič však okruh nesprovozní, jedině ten sporák, kvůli kterému přestane fungovat. Pozvat elektrikáře samozřejmě můžu, jen by mě zajímalo, kde může být problém?
Předem díky za teoretické objasnění situace ;-)

Elektřina tam právě je, nefunkční je nulák, který správně vede nejprve na kolík a pak na dutinku pracovní nuly. Správně zapojený přístroj v takové zásuvce nefunguje. Nesprávně - tedy propojením zemnícího a pracovního vodiče může přes sporák vzniknout cesta.
To jsou ty staré dvouvodičové rozvody a ještě v hliníku.