Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Neznám technický list, který by dovolil štuk přímo na SDK. Takže ne. Jakou impregnaci myslíte. Asi penetraci?
Hezký víkend..
Nevidím důvod SDK štukovat mimo sjednocení povrchu s okolím. V tomto případě napenetrovat a použít např. štukovou stěrku Weber. Běžný štuk ne.
Zdravim. Jak se to vezme. Mame uz 5 let nastukovany sadrokarton v koupelne a drzi to jak pribite. Zednik to sam navrhl a ze to dela docela casto a nema s tim nikde problem. Ja doporucuji sadros zakytovat(spoje atd.), potom napenetrovat a pak tahat stuk. Dokonce i tchan ma takhle celou koupelnu. Potom samozrejme az budete malovat je potreba zase stuk prepenetrovat aby byl pevny, pak muzete z vesela malovat o sto péro.
Kamarát sa stretol v Anglicku,kde sadrokartón napenetrovali,natiahli sieťku s lepidlom a navrch štuk alebo fasadu,Vraj tento spôsob eliminuje praskanie spojov sadrokartonu,no je pracnejší.
Takto to má synátor v celém baráku v podkrovní části, právě kvůli praskání ve spojích "normální stěna - SDK šikmina" a kvůli sjednocení vzhledu. Bydlí přes tři roky (čtvrtou zimu), žádné problémy se neobjevily. Perlinku má úplně všude, na všech stěnách/stropech, na všech materiálech.
Jestli je to dobré nebo špatné, nevím.
Na vytmelený sádrokarton jsem dával obyč. štuk ( předtím napenetroval )a drží dodnes. Požadavek majitele kvůli sjednocení. Dnes se vyrábí i barva napodobující štuk.
No to si právě myslím že bych prvně dal sítku s lepidlem ( nevim jaké) a pak naštukovat a nebo tu barvu napodobující stuk.
Já jsem žádnou perlinku nedával. Pouze vytmelil uniflottem s bandáží přes spáry, napenetroval a natáhnul štuk. ( tenkrát jsem ještě o barvě napodobující štuk nevěděl ). Vše drží již cca 4 roky.
Pod pojmom lepidlo som mal na mysli lepidlo alebo lepiaci tmel na obklady a dlažbu ak je podkladom polystyrén tak armovacie na polystyrénna vatu ide zase iné.
Proč si to komplikovat lepidlem a síťovinou?
Nemalo by to popraskať.
A proč by to praskalo?
takže zatmelím šrouby a přes spáry tu sítovou pásku ,natřu duvilaxem a mohu štukovat , a nebo jak se pracuje stím barevným štukem?
A jejda. Vidím že se nám to posouvá trochu jiným směrem. Chcete tedy štukovat, nebo jestli tomu rozumím dobře natáhnout šlechtěnou omítku?
Ne jásem názoru projistotu zpevnit perlinkou a nějakým lepidlem( nevím jaké) a štuk ,nebo že bych ušetřil nějaké malování za barevný štuk .
Dost nelogické šetřit na malbě a zároveň investovat do zbytečné perlinky. Pokud sádrokarton namontujete správně, tak nemá co praskat.
Koukám že než jsem nadatloval tak jsi to zcela jasně vystihl krátce a stručně.
Čím dál tím méně přestávám rozumět tomu, co vlastně chcete. Zbytečně vyhodit peníze za lepidlo+síťovinu a pak šetřit na malování dalším vyhazováním peněz za probarvenou omítku? Proč vlastně dělat věci levně a jednoduše, když to jde i složitě a draze. Že...
Už jsem zde jednou psal. SDK napenetrovat a to vždy penetrací stejného výrobce jako bude štuková stěrka a na takto připravený SDK štukovou stěrku. Je to osvědčený postup.
Armovací tkanina a lepidlo = vyhazování peněz a zbytečná práce navíc. Tečka. Praskají snad sádrokartony? Nepraskají. Jinak by se přetahovaly všude. Dělá se to? Ne, nedělá. Dál; nemontujte do toho duvelax. To mně zlobí že si každý pod pojmem penetrace okamžitě vybavuje buď duvelax, nebo sokrat. Ne vždy je to zcela správně a krom toho už jsme daleko od doby kdy nic jiného nebylo. Na druhou stranu netvrdím že by štuková stěrka nešla probarvit. Domícháte do ní pigment a máte víceméně vystaráno. Nicméně za prvé bez malíře který umí s pigmenty pracovat kýžený odstín jen těžko docílíte a za druhé výsledný odstín je po vyschnutí drobet odlišný od původního záměru. To vám ale zase ten malíř řekne a dopředu to namíchá tak aby výsledek byl správný.