Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zásuvky

Mám takový problém.
Vyměnil jsem si v pokoji zásuvky za nové ABBčka bezšroubkové. Tedy takové ty jak tam stačí káblík zastrčit a on se tam kousne. Ale nastal problém s nabíjením mobilu.
Celkem jsou to 3 dvojzásuvky, všechny jsou na stejné větvi. Pokud zastrčím do kterékoli z těchto zásuvek mobil tak se nenabíjí. Sice svítí nabíjení ale i na grafu nabíjení je to jen rovná čára. Tedy udržuje baterii ale nedobíjí. Pokud mobil píchnu do kterékoli zásuvky v jiné místnosti tak je do hodiny plně nabitý. Problém je o to záhadnější že na těch zásuvkách jede celá PC sestava která si určitě nějakou kilowattu vezme. Pokud by tam byl studeňák a prostě by to nedávalo proud tak by to musela být opravdu haluz aby ta PC sestava jela.
Neví někdo čím by to mohlo být ?

Zdravím, taky jsem nedávno dával ABBčka bezšroubové, ale vše ok. Máte zapojeny vodiče všude správně? Důležité je, že dráty musí být odizolovány cca 13.5mm tuším, svorku pořádně zmáčknout na doraz.:-)Zásuvky změřit vadaskou.

Svorku zamáčknout na doraz ? Dyť u bezšroubkových by mělo stačit nasunout drát dovnitř a to je vše. Pokud se svorka zmáčkne tak se drát uvolní. Výňatek z technické dokumentace zásuvek "U přístrojů s bezšroubovými svorkami pouze zasuňte vodič do příslušné komůrky svorky.".

Jediné co mě napadá: pokud má nabíječka tenčí kolíky s kovovou čepičkou pouze na konci, tak může mít špatný kontakt v dutince zásuvky. Zkus to vyzkoušet připojením nabíječky přes prodlužovačku s normální vidlicí.

Abych pravdu řekl tak mě vaše tvrzení trochu znejistilo, tak jsem vypnutím jističe udělal rybičkám v akváriu zatmění slůnce a zásuvku šel demontovat. Po demontáži koncové zásuvky se ale ukázalo že nemáte pravdu. Dráty stačí přímo zastrčit a nic nemačkat. Zásuvky pracují na stylu klasícké VAGO svorky. Tedy je tam plíšek který se zasunutím vodiče vychílí a při zpětném tahu se zakousne do vodiče a díky tomu drát nevypadne. Ony "tlačítka" jsou tam z důvodu vyjmutí vodiče například pokud je v plánu zásuvku přeložit jinam. Při zatlačením drátku dovnitř a stisknutím tlačítka se plech odehne a drát je možno vysunout ven.

Pokud v té samé zásuvce běží PC sestava a nabíječka ne, ačkoliv v jiných zásuvkách ano, je to tedy záhada, hodná vlivu mimozemských civilizací.:-)
Pokud na mobilu svítí dobíjení, znamená to, že proud do nabíječky jde.
Ale je divné, že by se jen udržovala a nenabíjela. Záhada.
Není to jen tím, že je mobil dostatečně nabitý a nabíjení nepotřebuje?
Jinak nevím.