Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlavný vypínač na trafozváračku rtb 3 ?

Dobrý deň!
Mám staršiu trafozváračku brumov rtb 3 , a chcel by som na to primontovať jedne hlavný vypínač na vypnutie prívodu elektriny /380V/ aby nemusel som to stála vypínať stým prepínačom čo je na zváračke lebo bojím od toho že časom by to mohol pokaziť sa a taký prepínač zohnať sa už nedá.
Otázka je, že môžem na to dať hlavný vypínač a zapínať a vypínať to v nastavenom polohe prepínača - napr je to nastavené na 105A a vypnem to s hlavným vypínačom ,alebo to musí byť zapínaný a vypínaný postupne ako je to na prepínače.
Koľko ampérový hlavný vypínač by bolo potrebné?
Za poradu vopred ďakujem. S pozdravom.
Foto ilustračné.

Já mám ještě svářečku JS90FN a tu zapínám páčkovým spínačem(jističem) přímo bez ohledu na nastaveném proudu na přepínači.Ono to stejně naprázdno nic nebere.

http://stroje.hyperinzerce.cz/kovoobrabeci-stroje/ inzerat/10143166-svarecka-elektrokov-js-90-fn-s-na bijeckou-nabidka-znojmo/

píšou tam:
Technické parametry svařovacího zdroje:
Vstupní napětí: 400V/230V
Vstupní příkon: 8,55/3,19 kVA
Vstupní proud: 22,5/14,5 A
Rozsah sv.proudu: 55, 70, 80, 90, 100, 120,155 A

Takže těch 14,5A/400V,zapínám to myslím na jistič 16A(mám to na chatě,nevím přesně),tak bych ten vypínač sháněl taky na 16A.

Nedá se jednoznačně říci, že tam není odběr v klidovém stavu. Jedná se o to, že to je klasický transformátor s mohutným jádrem. Při zapnutí, je dost značný
proudový náraz,pak teprve v klidu proud poklesne. Kontakty spínače, jsou tedy nejvíce namáhány v okamžiku sepnutí.
Proudový náraz je tím větší, čím vyšší je poloha přepínače proudu.
Ale to uvádím jen pro informaci.
Na obrázku uvedený spínač je možné použít.