Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parametry čaje.

V návodu u čaje je psáno pro použití 1 pytlíku: 400ml vody + 5 minut louhovat + 80°C, tedy 3 parametry.
Když si chci uvařit druháka a třeťáka, jak mám tyto parametry změnit?

Pytlíkový čaj je pro neznalce. Přesto jej lze pít. Mimo jiné obsahuje kofein, třísloviny a aromatické látky pro který se čaj pije. Pokud chcete máčet použitý sáček, nikdo vám v tom nemůže zabránit. Je to ale ke úplně jedno jak dlouho a v jaké teplotě. Jenom barvíte vodu. Navíc v použitých sáčcích se rychle pomnožují plísně, ale to už je věc gusta. Doporučuji vám sbírat lógr z kávy a z toho vytvořit teplý nápoj. Není od věci nasbírat vajgly a přebalit je v kvalitní cigaretku, ať je pošušňáníčko dokonalé.

Už představa, že použiju běžný 1,5 nebo dvougramový pytlík do 400 ml,
je že to bude břečka. Já když dělám pytlíkovej, tak max 250 ml, ať to má chuť.
A vymáčet to podruhý ? Bléé. I když u zeleného je to prý možné, ale nedělal bych to.