Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stříhání stromů

Dobrý den,
mám na zahradě asi pět ovocných stromů a rád bych sehnal někoho, kdo by mi mohl poradit s jejich prostřihem a případnou péčí. Děkuji za odpověď.
P.s. Bydlím v Praze, Podolí.

Stříháš stromy na blbečka, nebo na ofinu? Já provádím řez stromků. Základem je odstranit "vlky" a svislé letorosty - ty nikdy nebudou plodit. Dále odstraňujeme nadbytečné "vidličky" - rozvětvené letorosty ze špatného loňského řezu. Necvaknout letorost, rozvětví se. Nebát se. Základem je mít víc na zemi než na stromě. Však příroda si vždycky nějak pomůže ;-). Nebo se na to zcela vyprdnout, ono to také něco urodí a bez námahy...