Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stříhání stromů

Dobrý den,
mám na zahradě asi pět ovocných stromů a rád bych sehnal někoho, kdo by mi mohl poradit s jejich prostřihem a případnou péčí. Děkuji za odpověď.
P.s. Bydlím v Praze, Podolí.

Tak si je ostříhejte sám, alespoň se to naučíte a další rok nebudete muset opět někoho shánět.
My teda stříháme stromy až když kvetou, pak je pěkně vidět, kde budou rodit, už to takto praktikujeme několik let a vždy sklízíme poměrně velkou úrodu. Také záleží o jaký ovocný stromy se jedná, je velký rozdíl ve stříhání např. broskve vs jabloně.

Zdravím, zajděte do knihovny a projděte si pár starších knih s radami o stříhání stromů. Netvrdím, že na netu to také není, ale staré knihy obsahují zahrádkéřské rady a typy, které už dnes moc lidí nezná. Základem je mít kvalitní nůžky, pilku a také štěpařský vosk, či stromový balzám na ošetření větších ran. Na jaře se též čistí kmeny a provádí jejich bílení. To vše se můžete dočíst knihách.

Jak se říká, čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí.
Schválně se podívejte na stromy okolo silnic, nikdo se o ně nestará jak je rok dlouhý a přesto jsou každý rok obalený plody a to doslova. My jsme nikdy žádný kmeny nečistili a nebílili a přesto máme ovoce každý rok. Na podzim akorát stromy pohnojíme trochou hnoje, na jaře ostříháme a to je vše ...

Stříháš stromy na blbečka, nebo na ofinu? Já provádím řez stromků. Základem je odstranit "vlky" a svislé letorosty - ty nikdy nebudou plodit. Dále odstraňujeme nadbytečné "vidličky" - rozvětvené letorosty ze špatného loňského řezu. Necvaknout letorost, rozvětví se. Nebát se. Základem je mít víc na zemi než na stromě. Však příroda si vždycky nějak pomůže ;-). Nebo se na to zcela vyprdnout, ono to také něco urodí a bez námahy...