Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fasádní komín

Zdravím všechny. Vím, že je tady hodně Východočechů a tak bych se chtěl zeptat. Nemáte někdo kontakt na firmu, která se zabývá fasádními komíny? Komplet i z montáží,revizí apod. Co jsem tak různě koukal tak je to všechno dost daleko a než začnu obesílat vzdálené firmy tak mě napadlo zeptat se tady. Nebo třeba firmu, která nemá problém s montáží v Pardubickém kraji. Když na ní budou dobré reference o to lépe. Klidně i do soukromých zpráv, ať tady nikdo není nařčený z reklamy apod. Předem díky.

Tak jsem tady z dalším dotazem. Teď už čistě pro zajímavost. Dokázal by mi někdo odpovědět, kdo má na starosti normy ohledně komínů? Konkrétně se věc má tak, že když už jsem si vybral firmu tak jsem měl pár ohlasů od konkurenčních firem, že to co jsem si vybral nesplňuje české normy.S podklady,kde byli konkrétně popsány materiály, rozměry, postup práce atd. jsem navštívil místní stavební úřad a bezproblémů mě byl udělen uzemní souhlas. Já to beru tak, že kdyby to bylo něco co nesplňuje normy tak by mi to nevydali .. nebo se pletu? Když jsem si prošel kolečko s nabídkami, byl jsem dost zděšen, jak firmy vše ostatní haní. Nic nesplňuje normy, jen to jejich ( ať už to, že jsem chtěl začátek komínu v cca 4,5 m až po materiál). Z nějakých 10 nabídek jsem narazil jen na dvě firmy, kde se se mnou byli ochotní "lidsky" bavit a dát mi i případné rady na co si dát pozor když bych si vybral jinou firmu. Nehledě na to, že když jsem se zmínil, že čekám na nabídku od konkurence, většina firem se cítila děsně ukřivděná.