Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED diody se závitem E27 - napájení

Ahoj všem, nevíte jakým napětím jsou napájené ledkové žárovky? Je v tom nějaký transformátorek a do těch samotných ledek jde 12 voltů? Nebo sou přímo na 220 V?
Mám jednu ledkovou žárovku která už nesvítí, nesvítí žádná z diod, takže problém nebude asi v diodách samotných ale v té napájecí části. Tak mně napadlo, že by se nemusela rovnou vyhodit, ale mohla by se z ní vyndat ta destička s diodama a provozovat ji dál na transformátorek. Myslíte že by to šlo?

Buď je tam jak píše Jirka44 měničový proudový zdroj, nebo se sráží napětí kondenzátorem a ten je vadný. To že nesvítí žádná z diod může taky znamenat že jsou zapojeny sériově a jedna je přerušená.

Resumé je asi takové, spravit se to dá, ale chce to někoho, kdo tomu rozumí. Jestli je vidět "destička" dej fotku.Podle toho se dá určit pravděpodobná závada.