Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krbová kamna - značka

Zdravím. Jaké máte os. zkušenosti s různými značkami krbových kamen? Konkrétně se poohlížím po kamnech bez výměníku s výkonem cca 6-7 kw. Líbí se mi modely od ABX nebo Thorma. Nějaké jiné ověřené značky, na které se vyplatí podívat? Každou radu uvítám .. Předem díky.

Podívejte se na klasické jotulky f 602
http://krbova-kamna.heureka.cz/jotul-f-602-n-gd/re cenze/
Mám podobné kamna upland 27 . Ale ty ted už nevyrábí . Místo nich jsou ted http://kamnakrbylevne.cz/cz-detail-968062-plamen-t renk-litinova-kamna-krbova.html
Vyhody jsou , že hlídáte vzduchotěsnost pouze u malých dvířek (bankovka test) . Drží dlouho žhavé v topeništi , neochlazuje se přes rošt . Nemají šamot , ani rošt , který by jste mohly zničit. Nahoře na plotně není problém něco uvařit , ohřát. A rozumná velikost polen cca 40cm. Vždy je lepší řezat delší polena než malé čudle :-)
Obě kamna jsou na cca 60m2 .Mají stejné topeniště ,a tedy i stejné vykony . Doporučuji na ně teploměr . Dát ho na plotnu a nepřetápět víc jak 350°c .
prislusenstvi-kanada

No já vybírám popel cca asi jednou za tyden nebo za čtrnáct dní. Normálně lopatkou do kyblíka . Kamna jsou studená . Když si dáte pozor , tak neneděláte bordel .Tím že je to bezroštové topeniště , tak drží dlouho žhavé . Je tam dost rozdíl v topení oproti tomu když máte rošt. Je to spíše loudavý ohen.

Jinak litina když ji přetopíte , tak se deformuje. Litinová kamna jsou skládačka z mnoha dílu . A jestliže se zkroutí , tak ztratíte vzduchotěsnost a kamna se nedají moc regulovat.
Proto jsem doporučoval dát teploměr na plotnu a držet to na maximálce cca 350°c. Obyčejné litináky takovou teplotu moc často nemají . Ale cb má mezi pláty izolaci a i na deflektor se dává izolace a tuto teplotu mohou mít a máte přivřené ovládání na minimum . Pak kamínka hoří pomalu , ale na vysokou teplotu ,kdy se spaluje dřevoplyn . A zároven do komína jde málo tepla - dlouhá doba hoření. Přetopená kamna poznáte tak že černá barva je spálená - bílé fleky.
http://www.dumachalupa.cz/forum/krbova-kamna/kanan dska-krbova-kamna-108683-32-134-221-5910/
Tady jsou třeba dobrá kamna na větší prostor cca 80-120m2(záleží podle tep ztrát)
http://krbova-kamna.heureka.cz/pacific-energy-true -north/recenze/
Jednoduchá masivní kamna (plechy cca 5mm a plotna 8-10mm) . Nebojte se toho vykonu , američani neznají nominální vykon a podobná kamna se zhruba stejnou velikostí topeniště jsou jotuly f 400 (asi 7kw)

Tady kuchá jotulky a mezi stěnami je vidět nějaká izolace (asi vata)
watch

Ja mel puvodne tyto : http://www.krbova-kamna.com/thorma-borgholm-kerami k-capuccino-p.html a pokud bych se pote nerozhodl poridit kamna s vymenikem, nemenil bych, byly fantasticky, krasne vypadaly a stejne dobre hřály :-)
THORMA umi . ABX nic moc, spis me to pijde jako disajnovka do obyvaku, ale kvalita a vyhrevnost slabota .

Ted mam Haas + Sohn Grand Max 11 plus a oproti Thormam obrovsky zklamani, je mi jasny, ze nelze srovnavat kamna s , nebo bez vymeniku, ale pokud by Thorma vyrabela tak vykonny vymenik, nevahal bych. tyto me resenim spalovaci komory zklamaly, ne vsak vykonem .

Schizo, tak teď jsi mě hodně potěšil. Právě tyhle kamna jsou jedni z favoritů. Akorát mě mrzí, že nemají terciální spalování .. Ale prostě ten vzhled kachlových kamen, je moje krevní skupina. Nehledě na to,že opravuji starší rodinný dům na malé dědině a tam to prostě patří ..

Jo byly paradni a hřály o 106 ;-) Ja s nima v pohode vytapel 255 M3 !! Jasne ze kolem kamen, zdroje tepla bylo teplo největší, ale celkove to slo krasne vytopit. A hlavne co se mi na nich libylo, ze ta keramika davala teplo i dlouho po vyhasnuti kamen. A taky jsem si pochvaloval, jak krasne fungovalo samocisteni skla, když se poradne rotopily . Jen polena nad 35 se tam vlezla spatne, nebo na štorc, ale to je dany i vykonem, na noc se tam hodily dva sukaty bukovy spalky a bylo :-D

Jo a narozdil od soucasnych, NIKDY nekourily do mistnosti, ale to je ta dan za vymenik .