Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podložky na NK závěsy

Zdavím všechny chtěl bych se zeptat na podložky pod NK závěsy. existují několik druhů tlouštěk podložek, jak kterou mám použít nebo která je k čemu potřebuji naložené na dvoukřídlovou skříňku a nevím jako podložku použít. abych třeba nevyvrtal hodně daleko otvor atd. . Předem děkuji za odpověď
Změna předmětu, původně: podložky na NK závjěsi (sHpy00n)

Existují v základu 3 druhy pantů. Naložené ( dvířka jsou naplácnuté na korpus ), polonaložené ( používají se při montáži dvou dvířek pravé a levé na jednu svislou, společnou desku v korpusu) a vložené ( dvířka jsou vložená v korpusu - je viditelná hrana desek korpusu ). Montáž pantů na dvířka ( zádlab o prům. 35mm a vzdálenost 4,5 - 5mm od hrany dvířek) je u všech pantů stejná. Naložený a polonaložený pant je stejný - liší se pouze výškou destičky na korpusu. U vloženého pantu je to ještě tvarování samotného ramene pantu. Při montáži je třeba, aby vše bylo kolmé a ve stejné vzdálenosti od hrany jak dvířek, tak korpusu. Dvojnásobně to platí při použití na velká dvířka, kde jsou 3 a více pantů. Při samotné montáži naložených pantů na korpus jsem vždy postupoval tak, že jsem si přišrouboval pant vložený do zádlabu ve dvířkách ( kontrolovat kolmost ). Potom jsem si do pantu vložil destičku a dorazil co nejvíc do pantu a přitáhnul šroubkem. Druhý regulační šroub byl tak, aby destička byla přitáhnutá k pantu. Potom jsem dvířka přiložil ke korpusu ( v otevřené poloze ) vyrovnal výškově a vyznačil pozici oválných otvorů v destičce. Vyvrtal ( do středu oválného otvoru ) a přišrouboval destičky ke korpusu. Potom při seřizování je třeba povytáhnout pant z destičky cca o 1-2mm, aby šla dvířka zavírat. Je si s tím potřeba trochu vyhrát a doladit i pozici dvířek od hrany korpusu. Pokud by pozice dvou dvířek vzájemně seděla a přesto byla hrana dvířek od hrany korpusu nerovnoměrná ( dole např 2mm a nahoře 4mm) je potřeba kontrolovat kolmost korpusu - tj. usazení korpusu na zemi nebo na zdi a případně vyrovnat.

Ano, takže rozměr dvířek jsem vždycky počítal o 3mm menší než vycházel obvod korpusu ( při tloušťce hrany 0,5mm). Při rozměrech korpusu např. 80 cm x 50 cm byla dvířka 79,7cm x 49,7cm. U dvoudveřových např. při rozměrech korpusu 100cm x 50cm byla dvířka 49,7cm x 49,7cm - 2 kusy. Když to ale uděláš ještě o 1mm menší, tak se nic nestane. Alespoň budeš mít větší prostor pro doladění pozice dvířek vůči korpusu.