Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení zářivky

Ahoj,

koupil jsem dnes toto zářivkové svítidlo: http://www.moje-elektro.cz/svitidla/osvetleni-kuch ynske-linky/svitidla-pod-kuchynskou-linku-se-zasuv kou/svitidlo-pod-kuchynskou-linku-se-zasuvkou-rosa -tl3020-18 (i když v jiném obchodě). Po koupi jsem zjistil, že si ho budu muset sám připojit k elektrické síti, což je pro mě trošku problém, protože se v tom vůbec nevyznám.

Výše uvedený odkaz na ten e-shop jsem dal proto, že je tam i popis s fotografiemi, jak kabely do svorkovnice zapojit (konkrétně tento obrázek: http://www.moje-elektro.cz/myfiles/image/P1040043. JPG)

Kabel připravený mám - RuF.jpg
Svorkovnice už je z výroby zapojená takto RuH.jpg (tedy "pravá" část stejně, jako v návodu z e-shopu)

Jak zapojit ty tři kabely (hnědý, modrý, žlutozelený) z obrázku chápu. Ale co nechápu je, kde se vzal/jak má být zapojen ten hnědý kabel vyznačený na následujícím obrázku červeně
RuI.jpg
Je to ten samý hnědý kabel, který tam zapojím já, a je jen "provlečen" (samozřejmě asi v tom místě odizolován)? Tedy takto?: RuN.jpg

Je tam vůbec třeba? Rozbiju něco, když ho tam nedám a zapojím jen ty tři spodní? Nechci se ale zabít, ani vyhořet :)

Díky za případné nakopnutí

Dobrý den,nevidím v tom žádnou záludnost.Podle obrázku máte na zářivkovém tělese také dvouzásuvku a ta dle mého názoru je napájena přes tu klemu,která vám dělá nesrovnalost v zapojení.Zkuste to pod jedním šroubkem odpojit a zapojte na síť,buďto nebude svítit trubice,nebo nepůjde zásuvka,ostatní vodiče jsou vedeny dvojmo z druhé strany svorkovnice,jeden k okruhu zářivkovému a druhý do zásuvky a to vás mate,toť můj názor.:-)

Tak se podívej dovnitř co kam vede. To fakt nechápu nač je tam tolik přívodů.
Ale bacha, do těch zásuvek bych nezapínal třeba pračku nebo vařič, protože když to zapojíš ze světelného rozvodu tak ten mívá tenší dráty a jistič jen 6A.

Co je na tom složitého?Ten krátký hnědý drát jen proklemuje(spojí) obě horní svorky.Tj.jeden hnědý vývod jde do zásuvek,druhý na vypínač světla.Propojit smyčkou podle poslední fotky to můžeš,pokud ten konec zmáčkneš tak,aby se vešel do svorkovnice.

Zdravím, vodiče bych před zapojováním pocínoval-alespoň je šroubek nerozmačká. Pokud jste to již zapojil, tak hlavně ať souhlasí barvy a je připojeno uzemnění (žlutozelená) a jak to půjde, nechat zkontrolovat osobou s vyhl. 50.:-)