Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem El zásuvka

Dobrý den
potřeboval bych poradit Zásuvka na 220 v levá zdířka při zkoušečce svítí levá a prva při měření VADAS napětí ok ale při zapojení jakéhokoli spotřebiče "vylítne" fíčko
Děkuji předem za odpověď

Pokud to vypadává i při zapojení spotřebiče s dvojitou izolací (vysavač), tak je prohozený pracovní nulák s ochranným.
Zkontrolovat v zásuvce, zda je správně zapojen modrý drát na pravou zdířku a
zelenožlutý na ochranný kolík.
Pokud je to v zásuvce správně, zkontrolovat v nejbližší rozvodné krabici, zda není
spojen zelenožlutý a modrý. Pokud je to tam dobře obdobně pokračovat po spojích
až k rozvaděči. Někde to bude přehozené. Modrý vodič musí pokračovat od zásuvky až k rozvaděči a tam končit připojený na chránič. (tedy za předpokladu, že jsou alespoň vodiče o správných barvách).