Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklokeramicka doska 220V panelak

Sklokeramicka varna doska, celkovy vykon 6300W . . . elektrika 220/240V, jedna faza, na chodbe istic 25A, v byte pravdepodobne 16 . . . Je to doska s pripojenim len na 220/240V (manual), je jasne ze za tychto podmienok by to fungovalo v obmedzenom rezime pravdepodobne - zapnute naraz len platne tak aby sucet vykonov neprekrocil prudove zatazenie istica. Otazne je, ci natiahnut kabel 2,5mm2, alebo preventivne dat 4mm2 ak by sa podarilo vybavit silnejsie bytove istenie, potom by sa mohol dat namiesto 16tky tiez silnejsi, aby sa nemuselo zase burat kvoli kablu . . .

Deska náhodou nejde připojit na 3f síť ? Protože se mi zdá blbost aby byla pouze jednofázová, při takovýmto výkonu je proud odebíraný ze sítě přes 25A, konkrétně 27,3A a to si myslím, že si žádný výrobce nelajzne. A pokud jste trochu bystřejší, určitě si všimnete, že je to dělitelný třemi, tudíž ta deska je stavěna na 3f síť.
Zdá se mi blbost, abych desku připojoval na jednu fázi, i když tam bude 25A jistič, max. výkon z desky stejně nedostanete. Jinak na 16A jistič, stačí 2,5mm^2 kabel, při těch 25A už raději ten 4mm^2.
To Vám do bytu jde pouze jedna fáze ? Navíc Vám asi silnější jistič nedají, protože by jste přetěžoval jednu fázi a pokud se jedna o 3f síť, kterou je napájen celý panelák (jako že ano) tak jednotlivý fáze musejí být zatíženy rovnoměrně.