Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Česká vs. Polská okna

Dobrý večer, mám dotaz na plastová okna a jejich původ, zajímá mě jaké jsou rozdíly v oknech vyrobených u nás a v Polsku.
Řešili jsme to v hospodě a proběhla dost vášnivá debata, tak by mě zajímaly vaše názory na toto kontroverzní téma.

Také jsem dlouho váhal jaká okna do baráku a zvolil českého dodavatele fi. otherm. Pak když je přijel montovat a schodou okolností to byl známej, tak se ukázalo, že jde o německý profil, vyrobený v Polsku, mám je 7 let a až na pár přeskočení u ventilace jsou dobrý. Později jsem přestavoval stodolu na bydlení a v rámci šetření tam jsou " francouzká" okna vyrobená a objednaná v Polsku a to již 4 roky a také v pořádku, jen jsem si dal jako požadavek tři panty, místo dvou. Dále mám střešní plastové okno o polovinu levnější , než konkurence u nás a spokojenost maximální, už jen při montáži, jeho váha byla na "Polské poměry" značná! Dále mám troje polské dveře a teď budu doobjenávat další. Špatnou zkušenost mám , ale s plast. dveřmi v Baumaxu, koupené dvoje, jedny už jsem zahodil a na jaře vyhodím i ty druhé, Ten profil v sobě nemá , žádnou ocel a vůbec to netěsní.