Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení světla v koupelně

Zdravím všechny, potřeboval bych nějáký návrh jak lze provést zapojení osvětení v koupelně. Dotyčná prý zapomíná zhasínat v koupelně a tak by chtěla aby se při vstupu do koupelny rozsvítilo a při odchodu zhaslo. Jako první mě napadlo použít pohybové čidlo, avšak problém je v tom, že pokud se bude koupat, tak by se zhaslo a ona by musela "tančit" ve vaně :-D
Dále si nejsem jist, jestli nebude čidlu vadit pára :-/

Byl bych vděčný za nějáké návrhy či připomínky :-)

Ve spíži, kam se furt courá, jsem použil toto čidlo od ABB
http://kubik.nabizi.cz/abb-tango-pohybove-cidlo-32 99a-a22100-b-rele_p25019/

Namontuje se na krabici místo vypínače a pro běžný provoz se nechá fungovat jako pohybové s časem, odpovídajícím běžnému používání. Při potřebě delšího osvětlení (úklid, odmrazování lednice...) stačí stisknout tlačítko na přístroji po dobu, než světlo mrkne, a pak to svítí trvale na dobu 15,30,45,60 minut, nebo dokud se znovu nestiskne to tlačítko. Zdá se mi to docela blbuvzdorné (dáma jistě promine) :-D