Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím o radu, zeď

Zdravím. Mám problém a dochází mi nápady. Mám stěnu viz foto, byl na ni nalepený korek hnusným sajrajtem který ani za boha nejde dolů. Už nezabrala horkovzduška, špachtle, šmirgl, prostě nic. Navlhčit zeď a drat to špachtlí je skoro nemožné protože ono lepidlo je nepropustné a voda jen steče na zem. Špachtlí na sucho to už vůbec nejde, klouže po tom jako po másle. Jediné co jde je vzít dlátko a osekat štuk ale i to je morda jako prase a než vůbec oberu tu jednu zeď tak to potrvá dny.

Problém je v tom že mám ještě jednu takovou stěnu na které je zatím i korek a nevím si rady co s tím, potřebuji to mít do vánoc vymalované a hotové. Existuje nějaká elektrická fréza co umí ofrézovat jen štuk? Nebo jak by se to dalo ještě "rychle" udělat ? Napadá mě že by se na tu druhou zeď dalo přidělat nějaké dřevo aby se za ním schoval korek ale to by asi nebylo levné, a nebo sádroš. Nejlepší by bylo to omlátit celé až na cihlu a nahodit znovu ale to by taky sežralo moc peněz. Navíc to spěchá. Prosím o radu, už jsem z toho fakt zoufalý.

Existuje špeciálna fréza,vyzerá ako karbobrúska,no hlava je okrytovana a napája sa na priemyselný výsavač.Vo vnútri rotuje kríž na ktorom sa otáčaju ozubené kolieska.Hlbka záberu sa dá regulovať,ten kryt je gumový a prilieha k stene.Trochu prachu bude a nedostane sa to celkom do rohu.Práca je rýchla- 1m2 za asi 2-3 minúty.Na netu sa da nájsť pod pojmom sanačná brúska.

Bohužel další problém je že si nemůžu dovolit bordel. Nemám kam vystěhovat nábytek. Polovina je venku ale zbytek už prostě nemám kam dávat. Kámoš mi ještě navtrh možnost jako třeba nanést na to lepidlo a natáhnout přímo přez to a starou malbu novou fajnovou omítku. Myslíte že by to mohlo držet ? Odpadl by mi tím i problém se škrábáním staré malby. Nějaký ten milimetr fajnové by mě nezabil.

Aha, tak potom dělají speciální brusky a k nim se připne vysavač, ale je to cenově někde jinde a na jednu zeď to nemá cenu pořizovat. Jedině někde půjčit, s tím by to šlo také.

Nevím, jestli na to staré lepidlo bude držet další lepidlo, spíš ale asi ne každopádně bych na to nespoléhal. Já jsem zastánce toho, že věci se mají dělat pořádně a né jen napůl. Takže bych někde zkusil sehnat tu brusku s vysavačem a když ji neseženeš, tak rozbrus. Z toho lítá jen prach, takže pak velký úklid a budeš muset všechno umýt :-)

kamaráde,
jestli je ta zeď rovná, natáhni na to normálně úplně obyčejné lepidlo s perlinkou.
Bude to v pohodě držet i na tom chemoprenu. Pro sychr to lepidlo za 2 dny napenetruj sokratem. Další den (stačí den) natáhni štuk . Já používám keraštuk. Za cca týden můžeš zeď vymalovat. Mám to x krát osobně vyzkoušené. čauky fz

No, v malém tenhle problém řeším často - chemoprénem přilepený korek na stěny terárií. Používám k tomu kmitací nářadí Fein (ale dělá to dnes řada výrobců, asi v různé kvalitě a výkonnosti) s ostře nabroušenou dělící špachtlí - viz http://www.fein.cz/cs_cz/pisluenstvi/krabani/pevna -strka-obj-6-39-03-178-01-7/?back=1&start=app&prod uctId=312804

Jde to poměrně dobře, a hlavně je to zatím jediný účinný způsob, na jaký jsem přišel. Možná, že velká plocha zdi na takový postup bude velké sousto, ale pokud si to nářadí můžete někde půjčit, dal bych tomu šanci. Pracuje se s tím čistě, špachtle lepidlo prostě odřízne.

Jo tak ona bude lepená. To už je něco jiného. :-D Pak samozřejmě držet bude. Jen je třeba dbát na kvalitu podkladu a jeho přípravu. Prvně to nesmí být hlinka. Plivnu na zeď a šmrdlám v tom prstem. Když se povrch rozmočí, jakoby rozbahní a špiní, je to hlinka a ta musí bezpodmínečně dolů. Když drží a nešpiní je to dobré. Pak ještě aby byl povrch pevný a soudržný. Nikde by se neměly odlupovat šupinky. Také by povrch neměl být zaprášený, mastný ani nasáklý nikotinem. Pokud bude stará malba ve stoprocentní kondici, troufl bych si natahovat lepidlo i bez penetrace ale raději penetraci doporučím v každém případě a raději tu s křemičitým vsypem.