Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde vzít 12v max 7mA?

Zdravím lidi, nedávno jsem si koupil stavebnici předzesilovače na mikrofon ( z GM zhruba za 70kč) a momentálně řeším problém s napájením. Na popisu je psáno napájení: 12V/5-7mA. Osobně mě totok dost zarazilo, protože nevím absolutně kde toto napájení mám sehnat. Doma mám 12V adaptém, jenže ten má 500mA což je asi dost rozdíl a nerad bych to odpálil ;) Takže prosím poraďte jak to mám řešit, jestli mám udělat nějaké to paralelní zapojení rezistorů, abych srazil proud a nebo kde jinde vzít právě tyto hodnoty. S těmadle věcma su teprve na začátku a opravdu si nevím rady, tak budu rád za každou radu ;)

No, jde o to, jaký je to adaptér. Jestli to není něco jednoduchého nestabilizovaného co v nezatíženém nebo málo zatíženém stavu má výstupní napětí o dost vyšší. A co to udělá s tím předzesilovačem. Já bych viděl, aby si na první pokusy koupil devítivoltovou baterku.
Třeba tuhle:
https://www.gme.cz/baterie-gp-9v-greencell-p543-03 3
Snad to na ni taky bude fungovat.