Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aku vrtačka

Zdravím,
chci koupit tátovi pod stromeček novou AKU vrtačku, protože naše stará už to má za sebou. Jako nejlepší kandidát se mi jeví tahle Boška http://akusroubovaky.heureka.cz/bosch-psb-18-li-2/ #section. Koukal jsem i po Narexkách, ale tam je to cenově někde jinde. Rozpočet do 3 000,-Kč. Poradil by někdo ještě nějakou alternativu s kterou má kladné zkušenosti ? Podmínkou je Li-ion baterie, ty NiCD nic nevydrží a proti Li-ionce mají malou kapacitu a dlouho se nabíjí.
Díky

No ona to taky je vrtačka.

Technické parametry:
Délka: 169,0 mm
Volnoběžné otáčky (1. stupeň / 2. stupeň): 0 – 350 / 1300 min-1
Krouticí moment, max. (tuhý šroubový spoj): 30 Nm
Krouticí moment, max. (měkký šroubový spoj): 13 Nm
Upínací rozsah sklíčidla, min./max.: 1 / 10 mm
Napětí článku: 10,8 V
Hmotnost včetně akumulátoru: 0,95 kg
Stupně kroutících momentů: 20+1
Max. vrtání do oceli: 10 mm
Max. vrtání do dřeva: 19 mm
Max. šroubování: 7 mm

Šroubováky mají nízké "šroubovací" otáčky. Toto má stejné jako jiné AKU.

bosch,stanley,dewalt,metabo...pozri napr.v baumaxe,tam ich predávajú komplet aj s li-on baterkou v jednom balení.....vyhni sa rôznym einhell,leifheit,verto,powerforce a spol,tie majú umelohmotné vnútornosti a sú to hračky skôr na jednorazovú robotu alebo občasné použitie a vrtanie do mäkkých materiálov...inak teraz je v baumaxe akcia/majú nejaké výročie/ na hitachi,tam by si sa momentálne cenovo vliezol do akciovej ponuky .....

AEG mi přijde trochu divné ve světě AKU nářadí, spíš si firmu AEG řadím k domácím spotřebičům /pračka, mikrovlnka, atd./ ... Pokud bych zvedl limit, tak bych šel do tý Bošky co jsem poslal jako první, ta i s baterkama a nabíječkou vychází taky na asi 4 300,-Kč. Ale díky na návrh.